HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Lámpanyomtatás az óceánokban talált műanyag-hulladékból

ferenck 2023.07.05. 08:00

Sok vállalat és más szervezet, művész küldetésként tekint műanyagok újrahasznosítására, különösen az óceánból származókkal végzett munkára. Mivel mindegyik műanyagfajta egyedi jellegzetességekkel bír, feldolgozásuk speciális kihívás. Megfelelő technikával viszont a hulladék a kívánt formává alakítható, érték teremthető belőle.

A 2005-ben alapított, Seattle-ben és Salt Lake Cityben aktív LightArt különleges lámpákat készít az óceánból származó műanyagokból. Korábbi építészeti, szobrászati és a világítás területén szerzett tapasztalataikra támaszkodva, munkáik komoly esztétikai minőséget képviselnek, ugyanakkor nagymennyiségben, de a fenntartható fejlődés elvárásainak eleget téve gyárthatók.

3dnyomtatas_lightart0.jpg

Az újrahasznosítás mellett a kézművesség, az egyedi anyagok, a folyamatos kísérletezés az új anyagokkal kulcsszerepet játszik tevékenységükben, és ez a szemlélet friss darabjaikon, a fenntartható világításban és az anyagtudományban egyaránt fontos előrelépésnek számító Óceántekercs Kollekción is megfigyelhető.

A lámpák teljes egészükben polipropilénből készültek. A nyersanyagot. az óceánban és a partokon talált műanyag-hulladékot komoly kutatásokat követően, feldolgozták, granulátumokká, a granulátumokat nyomtatószálakká alakították át, majd a lámpák 3D nyomtatással nyerték el végső formájukat. A kollekció arra a szomorú tényre is emlékeztet, hogy évente nyolcmillió tonna műanyag-hulladékot találnak a bolygónak ezen a területein.

3dnyomtatas_lightart.jpg

FDM/FFF nyomtatótechnológiával dolgoztak, a fenntarthatóságot érvényesítő tervezési szempontokat megvalósító, lógó lámpák felülete egyenletes, matt, kicsit olyan, mint a kézműves kerámiáké.

Már az Óceántekercs Kollekciót megelőző Tekercs is pozitív fogadtatásban részesült, az OceanWorks nemzetközi szervezettel együttműködő LightArt a sikerre építve dolgozta ki a fenntarthatóságot még szignifikánsabban érvényre juttató újabb terveket – és lámpákat.

Címkék: lámpa újrahasznosítás műanyag környezetbarát technológiák

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr5318159098

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása