Az utóbbi időben egyre többen nyomtatnak minihajót és hajó-kiegészítőket Japánban. Ugyan sokféle előre gyártott csomag, összeszerelhető készlet kapható a boltokban, a rajongók mégis inkább maguk terveznek a semmiből, majd nyomtatnak hajó- és csónakmodelleket.
A vontatóhajók és a motoros tűzoltóhajók a legkedveltebb darabok, amelyeket általában fényképek alapján alkotnak meg. Miután elkészült a 3D modell, méretarányosan miniatürizálják, hogy a motor működéséhez szükséges összes alkatrész benne legyen. Tendenciává kezd válni, hogy ezeket az alkatrészeket szintén nyomtatják.
Sokan csak szórakoznak, mert tetszik nekik, hogy hajójuk A pontból B pontba jut el. Mások viszont odáig elmennek, hogy levédetik alkotásukat, vagy annak egy részét, például valamilyen technológiai megoldást. Egyesek pedig kifejezetten mostoha körülmények között tesztelik a hajót, majd a tapasztalatok alapján módosítanak rajta.
Az is előfordult már, hogy valaki tabletet szerelt a hajóra. Nem tudni, miért nem kamerát, mindenesetre a számítógép elég száraz maradt ahhoz, hogy saját nézőpontból, egyes szám első személyben örökítse meg, mire képes a vízjáró.