Boglárka egy középiskolai laborban születési rendellenességgel világra jött kacsa: bal lába hátrafelé állt. Anyukája ugyan próbálkozott megtanítani rendesen járni, de csak részben sikerült.
A kacsagyerek második tulajdonosa, egy szárnyas állatokra specializálódott arlingtoni (Tennessee) menhely egyik vezetője, Mike Garey hamar rájött, hogy ha nem tesznek valamit, az állat rövid időn belül meg fog halni: „mindig vérezne a lába, ha kint mászkálna.”
Februárban egy helyi állatorvos amputálta a beteg lábat, Garey pedig művégtag lehetőségén kezdett el gondolkozni. Az opciókat tanulmányozva jutott el a 3D nyomtatásig. Hasonló problémával küszködő más kacsákról is beszerzett fényképeket, amelyeket Autodesk programmal dolgozott fel.
A 3D fájlokat elküldte a Tennessee-ben és Texasban 3D nyomtatókat árusító NovaCopy Inc-nek. A céget vezető Mellissa Ragsdale, miután meghallotta Boglárka történetét, úgy döntött, hogy 3D technológiájukat az állatmenhely rendelkezésére bocsátják.
A NovaCopy egyik tervezője több prototípust készített egy, a kacsa leendő művégtagjához használni kívánt formáról. Egy-egy modell kinyomtatása 13 óráig tartott.
Közben Garey-nek is elküldtek különféle szilíciumformákból létrehozott mintákat. Úgy véli, hamarosan végleg elkészül Boglárka bal lába, és a kiskacsa végre kimehet játszani és boldogan úszkálni társaival.