Repülő kamerákból nélkülözhetetlen szerkezetekké váltak, és a mezőgazdaságtól a szórakozásig, ma már az élet szinte összes területén alkalmaznak drónokat. A mindennapos használattal az egyedire tervezett alkatrészek iránti igény is nő.
A tervezés és a funkcionalitás egyedi jellege iránti szükséglet egybecseng az ipari desktop 3D nyomtatók terjedésével. A technológiával csökkennek az előállítási költségek, márpedig a megfizethetőség nagyon fontos szempont.
Ugyanakkor az alkatrészek tartóssága, megbízhatósága szintén alapkövetelmény. A szénnel dúsított nejlonok masszív anyagok, a nedvességre viszont érzékenyek, ami a minőség rovására mehet, és kihívás a fejlesztőknek. A gyártók folyamatosan javítják ezeknek az anyagoknak a minőségét, külső tényezők azonban befolyásolják a teljesítményüket.
A felhasználói környezet, a nem megfelelő kezelés és a nem a célnak megfelelő szárító felszerelés még a csúcskategóriás nyomtatószálak minőségét is rontja, és a nyomatok nem lesznek hibátlanok.
A Third Element Aviation, egy híres német dróngyártó, a kiváló nejlon nyomtatószálairól ismert, szintén német Fiberthree és a Magigoo ragasztója, valamint nyomtatószál-szárítója miatt népszerű máltai Thought3D partneri kapcsolatba lépett, hogy közösen oldják meg a dróngyártás kihívásait. Mind a prototípuskészítésben, mind a végtermékek előállításában megbízhatóbbá igyekeznek tenni a 3D nyomtatást, garantálni a minőségbiztosítást.
A Third Elements Aviation alkalmazkodóképességük és teljesítményük miatt elismert Auriol drónjainak gyártásakor nehézséget okoz a kifogástalan erőt és pontosságot igénylő, nagyon jó minőségű és konzisztens alkatrészek előállítása.
Az eddigiek alapján, a Fiberthree anyagaival és a Thought3D innovatív filament-szárítójával erőben, pontosságban és funkcionalitásban egyaránt javult a Third Elements Aviation drón-alkatrészeinek minősége. Minimális a hulladék, gyorsul a gyártás, csökkennek a költségek.