HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nagyméretű nyomatok előállítása intelligens rendszerekkel

ferenck 2023.08.09. 08:00

A nagyméretű tárgyakra specializálódott additív gyártás (LFAM) gyorsan növekvő, változatos szektorokat érintő piac.

Az olasz Caracol a terület egyik legismertebb és leginnovatívabb szereplője, a Heron AM printer fejlesztője az Olasz Gazdaságfejlesztési Minisztérium Intelligens Irányítórendszer Nagyméretű Robotikus Additív Gyártórendszerekhez projektjének egyik résztvevőjeként, LFAM-gépek nyomtatási folyamata közbeni gyakori problémák, a miattuk keletkező hibák, a vizsgálathoz megfelelő szenzorok azonosításán dolgozik.

3dnyomtatas_lfam.jpg

A folyamat állandó megfigyelése (monitoring) és vezérlése közben gyűjtött adatok kulcsfontosságúak, segítenek problémákat azonosítani a próba-hiba jellegű teszteken. Az anyagminőséggel, például rostszálakkal megerősített polimerekkel és új matériákkal kapcsolatos hibák, anomáliák kimutatásában komoly szolgálatot jelentenek ezek a tesztek.

A Heron AM-et tíznél több szenzorral szerelték fel. Változatos paramétereket figyeltek: a rendszer és a komponensek áramfogyasztását, a munkakörnyezet hőmérsékletét és nedvességtartalmát, az extrudálás közbeni hőmérsékletet, az extrudáló fejet esetleg érő hatásokat, rezgéseket stb.

Az adatok alapján elkészítették a nyomatok digitális ikreit, amelyekkel egyszerűbb a hibás részek észrevétele. A Caracol gépitanulás-algoritmusokat, azaz mesterséges intelligenciát is fejlesztett a hibák automatikus detektálásához. Ezekben az esetekben a rendszer automatikus figyelmeztetést kap.

Az új a technológiák használata többféleképpen hat a gyártási folyamatokra és az azokat végtő vállalatokra. Az operátorok munkáját, döntéshozatalukat, a minőségbiztosítási és a karbantartási csoport tevékenységét egyaránt megkönnyítik.

Az erőforrások, például az energia használatára vonatkozó előrejelzésekkel hozzájárulnak a takarékosabb anyaghasználathoz, a kevesebb veszteséghez, folyamatok gyorsabb kivitelezéséhez, a fenntarthatóbb gyártáshoz, összességében pedig a költségek jelentős csökkentéséhez.

Címkék: mesterséges intelligencia ipar szenzor

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr3818188125

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása