A 3D Spark német szoftverfejlesztő három évvel meghosszabbította együttműködését a franciaországi Alstommel, a mobilitási megoldások nemzetközi piacvezetőjével. Az együttműködés értelmében a vasútgyártó cég pótalkatrészek gyártásához és beszerzéséhez használja a másik szolgáltatásként kínált szoftverét (Software-as-a-Service, SaaS).
A szoftver mesterséges intelligenciával azonosítja az alkatrész-gyártás leggyorsabb, legolcsóbb és legfenntarthatóbb folyamatát, másrészt automatikusan generál árajánlatokat, árajánlat-kéréseket.
A digitális platform kielégíti a vasúti piacon belüli keresletet. A vezető szolgáltatók vágya, hogy a vonatok legalább tíz százaléka 3D nyomtatással készüljön.
A pótalkatrészek digitális raktárakban tárolhatók, igény szerint (on demand) tárolhatók. Ezzel az ellátási lánc hatékonyabb, környezeti szempontból fenntarthatóbb.
A partnerségnek köszönhetően az Alstom eddig több mint tizenötmillió eurót takarított meg, és 2600 hónappal csökkent az átfutási idő. A szoftver jóvoltából a vállalat nyolcvanhat százalékkal csökkentette beszerzési erőfeszítéseit, miközben a pótalkatrészek elérhetőbbek lettek.
Az együttműködésnek hála, az Alstom bővítette a nevével sokat eláruló DesigntoPrint kezdeményezését. A program 170-nél több ipari ügyfélnek biztosítja a legolcsóbb, leggyorsabb és leginkább fenntartható gyártási opciók azonosítását.
„Egy olyan iparágban, ahol a vonatok akár ötven évig bírják a síneken, az alkatrészek és az elavulás kezelése kiemelkedően fontos a megbízhatóság és a pontosság szempontjából. A további három év együttműködéssel megszilárdul a vasúti szektor fenntartható digitális gyártójövőjére vonatkozó közös elképzelésünk ” – véli Ruben Menth, a 3D Spark társalapító-vezérigazgatója.