A tervezőszoftver-fejlesztő Hyperganic az elmúlt hét évet a Hyperganic Core-ral töltötte. Az algoritmikus tervezőprogram gerince speciális célú geometriai rendszermag, 3D voxeleken alapul. Nagy része az alacsony szintű, csak egy lépéssel a bináris gépi kód (nullák és egyek) felett álló Assembly-ben íródik. Ez azzal jár, hogy közel van a hardverszinthez, változatos processzorarchitektúrákra optimalizálták.
A Core 1 fejlesztésénél nyomtatógyártókkal dolgoztak együtt, hogy a platform a porágyas módszerekkel, műgyantával és az extrudálás-alapú folyamatokkal egyaránt kompatibilis legyen.
A Core 2 volt az első alkalom, amikor a fejlesztőcsapat külső kódoló interfészt integrált a Visual Studioval és a C#-al, a Microsoft által a .NET keretrendszer részeként kifejlesztett objektumorientált programozási nyelvvel. Azért választották ezt a nyelvet, mert egyszerű, de korszerű, és nagyléptékű szoftverfejlesztésekhez ajánlott. Ez tette lehetővé a cég növekedését.
Azóta átfogó online tananyagot is készítettek, többszáz korai befogadót hívtak meg a platformra, köztük többen saját MI-tervet kódolnak olyan területek számára, mint például a légjármű-ipar vagy a fogyasztói szegmens.
A Hyperganic nemrég összeállt az EOS-szal, hogy a Core-t a nyomtatógyártó porágy-fúziós printereibe integrálja. Már EOS-gépen nyomtatott rakétamotort is terveztek vele.
A napokban bejelentették a Core 3-at, az MI-alapú szoftver legújabb iterációját. A hagyományos tervezőfolyamatok alternatíváját kínáló algoritmikus modelleket használó szoftverrel nyomatok tervezhetők. Az új változat áramvonalasítja a mérnöki munkát, gyorsan – percek alatt – kiszámít bonyolult geometriákat, optimalizálja a teljesítményt.
Jó hír, hogy a fejlesztőcég (limitált számban) nyilvános hozzáférést biztosít a harmadik változathoz. Egyszerre többszázan használhatják, lényegében bárki megtanulhat 3D nyomatokat tervezni. A nem kereskedelmi és nyílt forráskódban gondolkodó felhasználók számára a Hyperganic mindig ingyen hozzáférhető lesz – nyilatkozta Lin Kayser, a cég vezérigazgatója.