HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Elektromos tricikli újrahasznosított hulladékból

ferenck 2021.10.08. 08:00

Egy bécsi tervezőstúdió, az EOOS a zéró károsanyag-kibocsátás szellemében 3D nyomtatással, a város több nagyáruházából összegyűjtött hetven kilogrammnyi újrahasznosított anyagokból elektromos triciklit készített. A járművön nincs pedál és lánc, tekerés helyett a hátsó keréknél lévő motor mozgatja.

A projekt mögötti koncepció egyszerű: tegyük lehetővé, hogy a vázat bárki kinyomtassa egy fablabban vagy 3DP szolgáltatónál, az alkatrészeket pedig boltokból szerezzük be. A tricikli ötlete egyértelműen a környezeti lábnyomot jelentősen csökkentő helyi gyártáson és a leselejtezett, kidobott tárgyakat második „életre” keltő, 3D nyomtatás nélkül elképzelhetetlen újrahasznosításon alapul.

3dnyomtatas_tricikli0.jpg

A helyileg előállítható, megfizethető járműhöz tökéletesen passzol a 3D nyomtatás. A polipropilén vázat nagyméretű géppel, robotkarral printelték.

A nagyáruházi szemetet általában elégetik, amivel széndioxid megy a légkörbe. Ha viszont újrahasznosítják, elkerülhető a légszennyezés, közelebb kerülünk a zéró kibocsátás megvalósulásához.

3dnyomtatas_tricikli.jpg

„Amíg a 3D nyomtatók megújuló energiákkal tudnak működni, minden új jármű valamilyen módon szén-semleges lesz” – nyilatkozta Harold Gründl, az EOOS egyik vezetője.

Elképzeléseik alapján, a vázat minden városban nyomtathatnák, a többi alkatrész pedig egy szakemberrel könnyen hozzászerelhető. Ha valamelyik elromlik, hamar kicserélhető, a váz pedig ismét újrahasznosítható, például újabb triciklit készíthetünk belőle. Ökológiai szempontból szintén előnyös, hogy a lokálisan gyártott vázzal nincsenek szállítási költségek.

Az általában gépkocsival megtett rövid távolságokra kitalált járművön két felnőtt, a hátsó ülésen akár két gyerek is lehet, de zöldséges dobozok szállítására is alkalmas.

Címkék: újrahasznosítás jármű környezetbarát nyomtatás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr8116658950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása