Az Észak-amerikai Volvo Kamionok bejelentette: virginiai üzemében 3D nyomtatást használ szerszámok, szerelvények és alkatrészek gyártásához. A Dublin nevű városban található üzem azért kitüntetett jelentőségű, mert ott állítják elő a cég észak-amerikai piacra kerülő összes tehergépkocsiját.
A vezetők elégedettek, mert 3DP-vel nőtt a gyártási ráta, és folyamatosan javul a minőség. A technológiát sokáig csak prototípuskészítésre használták, de a bejelentés egyértelműen jelzi, hogy most már, a jövőben pedig még inkább kifejezetten gyártásközpontú alkalmazásokhoz is egyértelműen ideális megoldásnak tartják.
„A 3DP gyártási folyamataink integráns részévé vált” – jelentette ki Franky Marchand, a Volvo Trucks North America elnökhelyettese.
A vállalat sok szerszám- és szerelvényelemet készített additív technológiával: tetőtömítés-mérőket, biztosítékok beszerelési tábláit, fúrókészülékeket, fékdugattyú-mérőket, vákuumfúró csatornákat, fékszelepek illesztési szerelvényeit, motorház-szerelvényeket, ajtó-résmérőket, csapokat és így tovább.
A virginiai üzem fontosságát az ott előállított több mint 500 használatban lévő gyártóeszköz, valamint alkatrészek, pótalkatrészek is szemléltetik. Mindegyik az Innovatív Projektek Laboratóriumában készült, a házi gyártást főként szelektív lézeres szinterezéssel (SLS) végzik.
E technika adaptálása biztosítja, hogy a vállalat mérnökei órák alatt megterveznek és kinyomtatnak darabokat, azaz újfent és sokadszorra bizonyosodik be: a 3DP gyorsabb a hagyományos szerszám- és szerelvénykészítő módszereknél, illetve az ellátási lánc leegyszerűsítésével, a gyártás is rugalmasabbá válik.
Minden helyben készül, figyelembe veszik az aktuális szükségleteket, és így kisebb szükség van a raktározásra.
„Szignifikánsan csökkent a gyártási idő és költség, és közben folyamatosan javul a minőség” – nyilatkozta Adam Crowder, a fejlett gyártótechnológiákkal foglalkozó részleg egyik vezetője.