A svájci Sintratec bejelentette, hogy 2023 volt a cég történetének a 2014-es alapítás óta legsikeresebb éve, bevételeik ugyanis 2022-höz képest hatvan százalékkal növekedtek. A moduláris All-Material Platformmal ügyfeleiknek egyedi többanyagos (multi-material) megoldásokat kínálnak szelektív lézeres szinterezésben (SLS). Nem véletlenül számítanak a terület egyik legfontosabb szereplőjének.
A vezetőség elmondta: büszkék az eredményre, hálásak a mellettük kitartó ügyfeleknek, a partnerek globális hálózatának. Jelenleg további újításokon dolgoznak, és a jövő szintén sikeresnek ígérkezik.
2014-ben közösségi támogatással (crowd-funding) alakult startupként kezdték, és a szelektív lézeres szinterezés 3D nyomtatótechnikában ők kínálták a világ első összeszerelő-készletét. A szakma most középkategóriás SLS-rendszerek sikeres gyártójaként tekint a cégre. Az All-Metal Platformot a hatékony Sintatrec S3 nyomtatóval és különálló építőmodulokkal dobták piacra, leegyszerűsítve anyagok váltogatását és a méretezhetőséget (skálázhatóság).
Az ingadozó piaci feltételek és az ellátási lánc bizonytalansága ellenére, 2023 több új terjesztési szerződéssel mérföldkőnek bizonyult, mert a gépek a korábbinál több ügyfélhez jutnak el.
A Sintratec tavaly lett a szinterezésben, általában a 3D nyomtatásban, valamint a hagyományos gyártásban sokéves tapasztalatokkal rendelkező ipari vezetőkből álló ColdMetalFusion szövetség tagja is – technológiáik támogatják fémek és polimerek ugyanabban a rendszerben, kötött fémporok lézeres szinterezésével történő printelését. A szövetség tagjai fémgyártásban érintett ügyfeleiknek kínálnak szolgáltatásokat, felszerelést, anyagokat és technikai szakértelmet.
A változás teljesen új szegmenseket nyit meg a benne lévő teljes potenciált mindmáig meg nem valósító fémnyomtatás előtt. A szövetség szerint az SLS növekvő bővülő mértani lehetőségeivel a fémnyomtatás legelterjedtebb technológiája, a porágyas fúzió (PBF) komoly és sokkal költséghatékonyabb versenytársa lesz.