Az additív gyártás térhódításának egyik hátráltató tényezője, hogy vállalatok sokszor nem tudják, hogyan gyorsítsák fel a technológia adott cégen belüli elfogadását. Sokat segítene, ha mindenki jobban ismerné a lehetőségeket, munkafolyamatokat és természetesen a használt anyagokat is.
A 2016-ban alapított, New York székhelyű PLM (termék-életciklus kezelő) szoftvereket eredeti termékgyártóknak és szolgáltató irodáknak fejlesztő Link3D rájuk is gondolva, fontos bejelentést tett: útjára indította Additív Anyagajánló Rendszerét (AMRS).
A munkafolyamban a vállalat AMES (additív gyártáskivitelező) rendszerébe integrált AMRS lehetővé teszi, hogy mérnökök minőségi tulajdonságaik és technikai ismérveik alapján válasszanak anyagok közül.
A cég programjai részek megrendelésétől, munkaidő szimulálásától a gyártás és az utómunkálatok megtervezéséig, digitális raktározásig és adatelemzésig sok célra használhatók. Az ügyfelek között légjármű-, autóipari, egészségügyi vállalatok, a fogyasztói szektor cégei stb. egyaránt megtalálhatók. Például az EOS Észak-Amerika 2018 decemberében integrálta rendszereibe a Link3D AMES és additív munkafolyamat szoftverét.
Az AMRS-szel bővített AMES növeli a felhasználói élményt, sokat tapasztalt mérnökök döntéshozását is felgyorsítja, és rengeteg fárasztó utánjárástól kíméli meg őket.
Az AMRS fémeket és műanyagokat egyaránt szűr. Háromféleképpen teszi: egyrészt a minőségi karakterjegyek (polimereknél például a keménység, fémeknél a rozsdásodással szembeni ellenállás stb.), másrészt a technikai tulajdonságok (húzószilárdság, keménység stb.), harmadrészt az anyaggyártók (EOS, Concept Laser, Carbon, Stratasys, HP, Additive Industries stb.) alapján.
Az új termék tökéletesen kapcsolódik a Link3D additív gyártásról kialakított jövőképéhez. Shane Fox alapító-vezérigazgató egyre intenzívebb hardver-szoftver együttműködésre számít. Az együttműködéssel a terület komoly lépést tesz a mainstreammé válás felé.