A Purdue Egyetem kutatói „intelligens” tárgyakat, köztük komplett mobiltelefonokat nyomtató multifunkcionális 3D printert fejlesztenek. A projektben 3D szerkezetek és elektronikus eszközök nyomtatását kombinálják össze, de a majdani beágyazott szenzorok algoritmusokat is használnak, így a nyomatok számításokra és mozgatásra egyaránt alkalmasak lesznek.
Az Ultimaker szeptember 25-én a birminghami TCT Show-n az idén debütált Ultimaker SS gépre kidolgozott két optimalizált ipari anyagot mutatott be. Az anyagokat az egészségügyi, táplálkozási és fenntarthatósági megoldásokkal foglalkozó Royal DSM-mel közösen dolgozták ki. (Az Ultimaker hazai forgalmazója a FreeDee.)
A máltai vegyi és anyagtudományi Thought3D k+f startup ipari használatra szánt nyomtatási ragasztóval bővíti népszerű Magigoo márkáját. A nagyméretű printerekre kidolgozott ragasztót különféle ipari szintű polimerekhez fejlesztették.
A Johnson & Johnson Medical felvásárolta a titán gerincimplantátumokat nyomtató német EIT-t (Emerging Implant Technologies). Az akvizícióval a cég ortopédiával foglalkozó leányvállalata újabb lehetőségekhez jut, gerincbeültetései kevesebb fájdalommal járnak, a beavatkozás csak minimálisan invázív.
Az egyedire kialakítható polimereket mindenféle bevett gyártófolyamathoz tervező német Covestro különleges lengéscsillapítót printelt. A tárgy részeit háromféle termékből állították elő, a kivitelezéshez pedig három különböző gyártóeljárást használtak.
Az additív gyártás két meghatározó szoftverfejlesztője, a Materialise és a Simufact az utóbbi új szimulációs moduljával (Additive Solver) bővítette az előbbi 3DP készletét (Magics 3D Print Suite), amelytől a fémnyomtatás produktivitásának és hatékonyságának növekedését várják.
Tamas Bykerk, a Sydney Egyetem posztgraduális hallgatója 3D nyomtatótechnológiával készít alacsony sebességű szélcsatornákat tesztelő hiperszonikus repülőmodellt. Elmondta, hogy 3D nyomtatással hamarabb elkészül a működő prototípus, és egy-egy rész különféle iterációinak a printelésével több opciót letesztelhet.
Egy kilencéves tacskó koponyáját deformáló narancsméretűre nőtt agytumortól szenvedett. Márciusban esett át a négyórás műtéten, feje nagy részét nyomtatott titánkoponyával helyettesítették. A deformálódások eltűntek, a 3DP segítségével a kutyus legyőzte a rákot.
Lassan, de biztosan terjednek a szexrobotok, legújabb példányuk prototípusán a kínai DS Doll Robotics dolgozik. A mechanikus csontvázú és emberi fejű babát 3D nyomtatással készítik.
Eközben a kuvaiti hatóságok azzal az indokkal zárattak be szeptember 16-án egy 3D nyomtatásboltot, hogy „kultikus hősöket, bálványokat” árusítottak. Miután az országban erős kampány indult az úgynevezett „bálványok” ellen, az életszerű alakok, például MiniMe-k ptintelésére specializálódott shop iszlám vallási vezetők szerint a „politeizmushoz” vezető, „bálványimádatot” előidéző árúkkal kereskedett.