A 3D nyomtatás gyors fejlődésével egyre többféle nyomtatóanyag kerül a piacra és a gépekbe. Nem könnyű eligazodni közöttük, megismerni őket, kitalálni, hogy mihez mi a legjobb megoldás.
A 3DCompare, mint a neve is elárulja, egy 3D nyomtatószolgáltatásokat összehasonlító platform. Mostantól már nemcsak szolgáltatásokat, hanem pár napja tett bejelentésük alapján – segítendő a tájékozódást – anyagokat is összevet egymással.
Adatbázisában szelektív lézeres szinterezéshez (SLS) és fémprinteléshez használható nyomtatószálak (filament), műgyanták, porok és más anyagok, köztük kerámiák is találhatók. A felhasználók bővíthetik a gyűjteményt, összehasonlító műszertáblán figyelhetik a specifikációk mérését.
Az új szolgáltatás rendeltetése, hogy könnyebben kiigazodjunk az anyagok között. A gyártók és eladók listáján közvetlen linken keresztül tekinthetjük meg boltjaikat, összevethetjük más termékkínálatokkal, és természetesen vásárolhatunk is.
„Az első nap óta létre akartunk hozni egy nagy és hiteles adatbázist árakkal, technikai specifikációkkal, hogy az anyagok könnyű és hozzáférhető összehasonlításával minden másnál szélesebb palettáról lehessen válogatni. Adatbázisunk a világ legnagyobb fogyasztói és professzionális 3DP anyaggyűjteménye” – magyarázza a 3DCompare-t vezető Alex Ziff.
Egy másik összehasonlítás: az adatbázisban 11 ezernél több anyagot ismerhetünk meg, míg például a Senvoléban kb. 1500-at.
A gyűjteményben az ipari PEEK és PETG szálaktól, fogászati és önthető műgyantáktól és fémporoktól kezdve a desktop/fogyasztói 3DP-ben rendkívül népszerű PLA-ig és ABS-ig szinte minden anyagot, gyártókat és értékesítőket megtalálunk. Az adatlapokon sok más technikai információ mellett a következő tulajdonságok is szerepelnek: nyomtatási hőmérséklet, húzószilárdság, keménység stb.
Szükség is lesz az egyre behatóbb tájékozódásra, mert a nyomtatóanyag-piac a 2016-os 530 millió dollárról az előrejelzések szerint 2022-ig 1,8 milliárdra terebélyesedik.
Keresleti és kínálati oldalon egyaránt növekedést prognosztizálnak.