A New York székhelyű Vader Systems három 3DP rendszert mutatott be. Mindegyik a cég szabadalmaztatott folyékony fémnyomtató Magnet-o-Jet technológiáján alapul. A szakma által óriási lelkesedéssel fogadott megoldást 2013-ban találták fel. Az új Polaris printer nagyon gyorsan működik, míg a szintén új Magnet-o-Jet alrendszerek biztosítják a technológia gördülékeny integrálását meglévő rendszerekbe. Az Ares Vaderite mikroméretű fémgömböket állít elő porokhoz.
Az Ultimaker bejelentette, hogy stratégiai partnerséget köt anyagtervező cégekkel, így a jövőben a DSM, a BASF, a DuPont Transportation & Advanced Polymers, az Owens Coming, a Mitsubishi, a Henkel, a Kuraray, a Solvay és a Clariant is együtt fog dolgozni a holland vállalattal. (Az Ultimaker termékeit a FreeDee forgalmazza Magyarországon.)
Az angol Huddersfield Egyetem kutatói puha szövetek 3D bioprinteléséhez kiváló folyékony gélszerű segédanyagot fejlesztettek. Előnye, hogy a nyomtatás megkezdésekor polimer bioanyagok eredeti formájukat és szilárd állapotukat megőrizve lebegnek a kész darabokról könnyen lemosható gélben.
Az izraeli biotechnológia 2004-ben alapított meghatározó cége, a CollPlant új üzemet nyit, ahol a jövőben a saját fejlesztésű rhCollagen (rekombináns emberi kollagén) termékeket tisztítják, más végtermékeket, köztük 3D bionyomtatásra alkalmas tintákat gyártanak. Organikus szövetek printelésénél az rhCollagen biotinta az egyik leggyakrabban használt anyag.
Printelt szívet használtak a Rice Egyetemen új pacemakerhez kidolgozott tervének bemutatóján. Az eszközzel az alapegységgel vezeték nélkül kommunikáló és probléma esetén a szervet energiával ellátó pici szenzoros chipek kerülnek a szívbe.
Különleges műfogsort nyomtattak a New York állambeli Buffalo Egyetemen. Az implantátumot gombásodás és az azzal járó fertőzések elleni gyógyszerrel együtt tették viselője szájába. A műfogsor fokozatosan engedi ki magából a gyógyszert.
Kína ismét jelezte, hogy a 3DP fontos szerepet játszik a közeljövő építészetében. Az AZL Architects 3D nyomtatással készült 400 műanyag blokkból épített fel pavilonszerű szerkezetet egy faluban. A pavilon egy panziója brandjét ezzel öregbítő helyi üzletasszony által újraépítetett LEI House része. A terv régi és modern ellenpontozásán alapul, a nyomtatott szerkezet ugyanis robusztus kőépületet egészít ki.
Az Arkansas Egyetemen oktató Michelle Bernhardt-Barry azért vizsgálja a talajt, hogy hogyan lehetne 3D nyomtatóanyagként alkalmazni. Az optimalizált matériát épületprintelésnél hasznosítanák.
A Massachusetts állambeli Nervous System tervezőstúdió 3D nyomtatással állított elő kifeszített szöveten önmagukat formáló alakzatokat. Az alapötlet szövetdarabok speciális 3D formákká alakítása volt. A felület összehúzódását megakadályozó műanyagból különféle mintázatokat printeltek a kinyújtott alapanyagra. Ezek a műanyag mintázatok biztosítják, hogy a szövet az óhajtott formává álljon össze.
A Minnesota Egyetem mérnökei sikeresen nyomtattak működő elektronikus részeket emberi kézfejre. Az úttörő projekthez olcsó hordozható desktop gépet használtak. A folyamat közbeni hibákat megakadályozandó, a kézmozdulatokat érzékelő speciális rendszerrel dolgoztak. A technológiával vegyi és biológiai ágensek detektálhatók az emberi testen.