Ezentúl zöld műanyaggal is printelhetnek a súlytalanságban.
Amióta az első 3D nyomtatót beüzemelték a Nemzetközi Űrállomáson (ISS), praktikus és promóciós célokra printeltek tárgyakat. Elsődlegesen persze az űrhajósoknak segít, hogy meghibásodott darabokat helyben, a Földről történő szállítás kiiktatásával pótoljanak. Egy az ISS-től értelemszerűen igen messzi 3DP bolton keresztül viszont az érdeklődők elküldhetik digitális fájljaikat, és ők is rendelhetnek űrben készült nyomatokat. És kit ne érdekelne egy Made in Space print?
Űrbéli printelésre fejlesztett alkalmazásokról sokat hallunk, nyomtatóanyagokról viszont alig. Gyakran spekuláltak már a regolitról, hogy egy szép napon, majd igen, de a prózai valóságban egyelőre odafent is főként ABS műanyagot használnak. Változást hoz, hogy az ISS printerét fejlesztő Made in Space és a hőre lágyuló gyantákkal foglalkozó Braskem gyártó egyéves munkával környezetbarát műanyagot dolgozott ki. A GreenPE cukornádból készült polietilén, újrahasznosíthatósága és más „zöld” tulajdonságai miatt kifejezetten az űrre, a súlytalanságra találták ki.
Az új anyagból speciális csatlakozót printeltek először, a fájlokat a Földről küldték az ISS-re. A konnektor szintén printelt növényöntöző-rendszerhez készült.