Az amerikai Giant Leap Technologies (GLT) és a Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium (LLNL) 2,2 millió dollárt kapott az USA Energiaügyi Minisztériumától a napenergia hatékonyságát növelő opto-mikrofluid szerkezetek kivitelezéséhez használandó új 3D nyomtatótechnológiák fejlesztésére.
A napfényt pontosan meghatározott területen koncentráló visszatükröző felületeket használó napenergia-gyűjtőn (más néven: reflektoron) dolgoznak. A rendszer a napenergiát ezen a területen nyeli el, és alakítja elektromossággá.
A Digitális Tükör nevű szerkezet a jelenleg használatos anyagoknál sokkal könnyebb panelekből áll, és az energiagyűjtés tere is ötödére-tizedére csökkent. A prototípus már kész, a végső változathoz, például a mikron mérettartományú szerkezetekhez kísérleteznek új additív gyártómegoldásokkal.
A GLT nem az első cég, amely 3D nyomtatást használ naptechnológiák fejlesztéséhez, az LLNL-lel közös kezdeményezés viszont szépen szemlélteti, hogy az additív gyártás ideális környezetbarát és energiatermelő eszközök készítésére.