HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Platinából is lehet ékszert nyomtatni!

ferenck 2016.03.17. 08:30

A brit Cooksongold ékszerek és órák drágafém-beszállítója, az EOS 3D nyomtatógyártó stratégiai partnere bejelentette a világ első 3D printelésre optimalizált platinaporát, a 950Pt/Ru-t. Az anyagot a cég Precious M 080 fémnyomtatójára tervezték; összetett, kifinomult és masszív ékszerek készíthetők vele, és akár új távlatokat is nyithat a szakterületen.

A „platina” szóra csúcsminőségre, topkategóriára asszociálunk, és nem véletlenül, mert az egyik legkeresettebb, az aranynál is erősebb és tartósabb, ékszerészek és órakészítők által előszeretettel használt, előnyös anyagtulajdonságai miatt érzékeny bőrűeknek kifejezetten ajánlott drágafémről van szó. Másrészt viszont nehéz megmunkálni: könnyen törik, és eddig lehetetlen volt nyomtatni.

platina.jpg

A Coocksongold orvosolta ezeket a problémákat, a 950Pt/Ru-ból készült darabok kockázat nélkül utókezelhetők, marathatók és csiszolhatók. A prototípusok órák alatt elkészülnek, az új nyomtatóanyaggal olcsóbb és gyorsabb egy-egy platina-ékszer legyártása.

A 950Pt/Ru használatával sikerül megszüntetni a platinaöntéshez kapcsolódó problémákat – véli több szakértő.

A por hatékonyságát bizonyítandó a Coocksongold és a Platinium Guild International (PGI) különleges ékszerek, műtárgyak elkészítésére kért fel két művészt, az ékszertervező Clara Breent és a designer Joseph Jacksont. Az alábbi képeken látható munkáik és a platinapor hivatalos bemutatójára a hétvégi Baselworld 2016 vásáron kerül sor, ahol egy Precious M 080 DMLS printeren 18 karátos aranyat is nyomtatnak.

platina0.jpgplatina1.jpg

A Coocksongold nyomtatóanyag-kínálata a platinapor mellett fehérarany-, sárgaarany-, vörösarany- és ezüstporból áll, és idén további új és fejlettebb anyagokat terveznek bemutatni.

Címkék: ékszer nyomtatóanyagok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr538487090

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása