Atlas, a Boston Dynamics kétlábú robotjának végtagjait nyomtatták. Más robotokhoz szintén használják a technológiát, robotika és 3DP egyre inkább „egymásra talál.”
A flandriai Ghent Egyetem három diákja a felsőoktatási intézmény Ipari Tervezés Központjában (a mechatronikus tervezés és beágyazott prototípuskészítés tantárgy keretében) skorpiórobotot épített, a gép különlegessége, hogy autonóm és működő fullánkot is fejlesztettek hozzá.
A Hatlábú Skorpió egyes részei 3D nyomtatással készültek, a fullánk pedig saját „aggyal” rendelkezik. A diákok egyébként egy korábbi munkát, hatlábú méhet varázsoltak izgalmasabbá, félelmetesebbé.
A lábak közötti kapcsolókhoz, a „karmokhoz”, az aktuátor-mechanizmus egyes részeihez és az összes farokmodulhoz használták a 3DP technológiát, egy Ultimaker 2-t, anyagként PLA-t, a masszívabb darabokhoz pedig a ColorFabb XT-jét.
A többi részt lézervágással és CNC-maratással alakították ki.
A fullánk (farok) természetesen nem mérgez és sebet sem ejt senkin, de nagyon jól mutat. A gép két módban működik: autonóm és távirányított közül választhatunk.
A robotskorpió moduláris természete lehetővé teszi, hogy könnyen módosítsunk rajta, átalakítsuk.