Az okostelefonok és a többi okos készülék korában hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról a tényről, hogy a telefont telefonálásra találták ki. Thom Sunderland, az angol OwnFone kitalálója nem felejtette el, 2011-ben ebből az alapkoncepcióból kiindulva alapított céget, ami él és virul. Bankkártya méretű mobilkészülékeket nyomtatnak, néhány szám hívható róla: szülők, orvos és hasonlók. Nagyon-nagyon időseknek és nagyon-nagyon fiataloknak kifejezetten jól jöhet. Persze másoknak is, tartaléktelefonnak pedig ideális.
Minden egyes gombhoz egy szám programozható; a telefon Braille-írással is működik. Van még két komoly előnye: eleme akár egy évig kibírja, és nagyon olcsó, okostelefonok töredékébe kerül. Csak egy SIM-kártyát kell betenni, és máris működik.
Miután Londonban nyitott egy boltot, Sunderland tovább akar terjeszkedi, a brit piac után célba vette az amerikait és az európait is. A terjeszkedéshez viszont pénz is kell, így Kickstarter-kampányba kezdett. Első lépésként szórakoztató tervezőkészletet dolgozott ki; a FoneBuilder („telefonépítő”) appal lehetővé teszi, hogy bárki saját ízlése szerint dolgozza és nyomtassa ki leendő készülékét. Ha nincs printerünk, az OwnFone elvégzi a nyomtatást. Valamilyen tintasugaras vagy desktop 3D printer és MakerBot, Printrbot, 3D Systems vagy Ultimaker által készített PLA nyomtatószál kell hozzá. A legújabb hírek szerint újabb anyagokkal is kísérleteznek.
Legyen akármennyire egyszerű, egy telefon valamennyi elektronikus összetevője nem nyomtatható, néhány alkatrészt be kell szerezni. Beszerelésük viszont egyáltalán nem nehéz, legalábbis Sunderland szerint.