Amióta Cody Wilson megismertette a világgal a Liberatort, egyre gyakrabban merülnek fel nyomtatott fegyverekkel kapcsolatos biztonsági kérdések. Például azért, mert a hagyományos fémdetektorok nem érzékelik a műanyagpisztolyokat stb.
A biztonsági megoldásokkal, szkennerekkel, detektorokkal foglalkozó angol Radio Physics Solutions partnere, a Manchesteri Egyetem fejlesztésének kereskedelmi forgalmazásával igyekszik megoldani a problémát. Nyomtatott fegyvereket, elrejtett bombákat – elsőként a világon – egyaránt érzékelő radarszkennerük forradalmasíthatja repülőterek, bevásárlóközpontok, forgalmi csomópontok, stadionok biztonságtechnológiáját. A készülék valós időben végzi munkáját, amelyhez radarhullámokat és mesterségesintelligencia-megoldásokat használ. Gyorsan dolgozik, és ha valami gyanúsat talál, azonnal értesíti az illetékes hatóságokat.
A 25 méteres távolságig működő készülék lényegében radar- és MI-rendszer kombinációja. Ha veszélyt észlel, a tárgyra vonatkozó adatokat a számítógép korábbi információkkal hasonlítja össze, majd működtetőjének továbbítja a képet, amelyen speciális kurzor emeli ki a gyanús részeket. Eleget tesz a privacy követelményeknek: a képen személy nem, csak a róla visszaverődő radarjelek láthatók.
Két prototípus készült el: a mobilhasználatra szánt kézi és egy, ellenőrzőpontok és járművek monitorozására alkalmas statikus. Mindkettő hordozható és elemmel működik. Álcázva és álcázás nélkül is működnek.
A Radio Physics Solutions a Syndicate Room platformon crowdfunding kampányt indított a további fejlesztések támogatására.