Az Egyesült Államok hadserege évek óta él az additív gyártás adta lehetőségekkel. Nem meglepő módon 2014-ben az eddigieknél is nagyobb mértékben kívánják hasznosítani a technológiát.
A New Jersey állambeli katonai kutató- és gyártólétesítmény, a Picatinny Arzenál szakemberei 3D technológiákat használva készítenek hadi elektronikai eszközüket, fegyveralkatrészeket, kiképzéshez modelleket – közvetlenül páncélra printelt antennát, szenzorokat fegyverbe és ruhába, pilóta nélküli repülőgép (UAV) szárnyát. A nyomtatás egyben a kütyü beágyazása is, a két munkafolyamatot nem külön-külön kell elvégezni. A tintasugaras nyomtatáshoz hasonló módszerük lényege, hogy a „tinta”, például az ezüst jól vezeti az áramot, tehát elektronikus dolgok is készíthetők vele. Például ezüst nanorészecskékből álló rádióantennát hajlítható poliamid alapra printelve ágyaznak be egy sisakba.
A kutatók szerint a technológia egyértelműen környezetbarátabb és hatékonyabb a hagyományos gyártómegoldásoknál. Ezek az elektronikai termékek kisebbek, könnyebbek, kevesebb az anyagveszteség.
Bíznak benne, hogy hamarosan egyetlen géppel teljes fegyverrendszereket nyomtatnak és szerelnek össze.