A bionyomtatással foglalkozó San Diegói Organovo novemberben jelentette be, hogy 40 napig funkcionáló májrészeket nyomtattak.
Úgy tűnik, még közelebb jutottak a megoldáshoz, ugyanis közölték: megoldották a szerv érrendszerből érkező oxigén- és más nélkülözhetetlen tápanyag-ellátásának problémáját. Az első valóban funkcionáló nyomtatott májat az év végére prognosztizálják.
A bíztató eredményt a kötőszövet sejtek közötti állományába finom rostokat kiválasztó, tenyészetben is könnyen és jól növeszthető fibroblaszt és a testfolyadékkal közvetlenül érintkező laphám (endothel) sejtek „összehozásával” érték el. Ezek biztosítják az apró érrendszerek működését, általuk válik lehetővé, hogy az Organovo vastag szöveteket dolgozzon ki, életképes sejtekkel.
A májat eleinte orvosi és gyógyszeripari kutatásokra és nem emberi implantátumként fogják használni. Ahhoz, hogy emberi szervezetbe ültessék, ki kell várni a szükséges klinikai teszteket és az FDA engedélyét. Az adminisztratív folyamat akár tíz, de legjobb esetben is három évig eltarthat. Addig is olcsóbb és gyorsabb gyógyszerfejlesztést eredményezhet.