HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nyomtatott antennák kereskedelmi műholdakhoz

ferenck 2024.05.30. 08:00

A fejlett műholdas termékeket és rádiófrekvenciás rendszereket beszállító svájci SWISSto12 három teljesen integrált rádiófrekvenciás antennatáp-láncot készített a Northrop Grumman GEOStar-3 kereskedelmi műholdprogramjához.

A tápláncok átfogó monolit szerelvények jelközösítőkkel (diplexer), szűrőkkel, polarizátorokkal, kürtnyílásokkal, mechanikus interfészekkel. A SWISSto12 szabadalmaztatott rádiófrekvenciás additív gyártás (Radio Frequency Additive Manufacturing, RFAM) eljárással, egyetlen egységként állította elő ezeket.

3dnyomtatas_antenna_muhold.jpg

Az innovatív megközelítéssel lehetővé vált a méretet és a tömeget csökkentő pontos tervoptimalizálás, ugyanakkor a termék a GEOStar-3 program szigorú rádiófrekvenciás teljesítmény- és minősítési kritériumainak is megfelel.

A misszió-specifikációknak való megfelelést biztosítandó, a láncokat a GEOStar-3 terhelésébe való integrálásra tervezték. A műhold útra bocsátása valamikor idén várható.

A 2011-ben alapított SWISSto12 jó ideje használ 3D nyomtatást rádiófrekvenciás alkalmazásokhoz. Míg a hagyományos rádiófrekvenciás termékek tervezése a teljesítménnyel, tömeggel, mérettel és árral kapcsolatos gyártási korlátok miatt nehézségekbe ütközik, addig az additív gyártásban jóval több a lehetőség ezek innovatív kezelésére.

Az űripar fel is figyelt a svájci vállalatra.

Az ok egyértelmű: RFAM technológiájukkal bonyolult és hagyományosnak nem nevezhető, korábban kivitelezhetetlen tervek valósíthatók meg. Gördülékenyebb a gyártás, jobb a nyomatok felületének a minősége, összességében pedig javul a rádiófrekvenciás teljesítmény.

A cég ráérzett a trendre, és jókor kapcsolódott be a műhold-szektorba, ahol egy ideje egyre jobban terjed az antennák (részeinek) 3D nyomtatása. Egyedibbre alakíthatók ki, könnyebbek, geometriájuk komplexebb a technológiával. Gyorsabb a prototípuskészítés, anyagválasztással ás az integrált tervezéssel könnyebb optimalizálni az antennát.

Címkék: műhold antenna

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr2018411365

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása