HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Európa első nyomtatott szociális lakása

ferenck 2023.12.04. 08:00

Az ENSZ lakhatással foglalkozó szervezte szerint a világon napi 96 ezer megfizethető árú lakást kellene építeni, hogy 2030-ig megoldódjon a rászoruló hárommilliárd ember problémája. A kihívás teljesítését több tényező akadályozza, például a költségek gyorsabban emelkednek, mint a jövedelmek. A 3D nyomtatás megszüntetheti ezt a különbséget, mert az automatizációnak köszönhetően, rövidebb idő alatt, olcsóbban építhetők házak.

Németországban most épül az első közfinanszírozású, több családnak otthont adó ház az Észak-Rajna-Vesztfália szövetségi államban lévő, százezernél alacsonyabb lélekszámú Lunenben. 3D nyomtatást és állami támogatást Európában a szebb napokat is megélt Ruhr-vidéki kisvárosban hozták első alkalommal közös nevezőre.

3dnyomtatas_nemetorszag_2.jpg

Az úttörő projekt bizonyítja, hogy szociális lakások gyorsan, korszerűen és fenntartható módon építhetők. Észak-Rajna-Vesztfália kijelöli az utat mások számára – véli a helyi kormány illetékes minisztere.

A projekttel folytatódik a néhány éve érvényben lévő trend, hogy a technológiával immáron nemcsak egyszintes kicsi házak, hanem többemeletes nagyobb épületek is kivitelezhetők. A PERI 3D Construction 2023-ban jegyzett már adatközpontot, futball klubházat és most szociális lakásokat. A megvalósításhoz nem akármilyen partnert találtak: a BOD2 óriásprinterről híres és a világon szinte minden nagyobb épületnyomtató projektben érintett COBOD International dán multinacionális vállalat is részt vesz benne.

Az épület háromszintes, mindegyiken két lakással. A lakások 61 és 81 négyzetméteresek, míg az egész alapterülete 651 négyzetméter. Az első és a második emelet 3D nyomtatással, a legfelsőbb szint fahibrid építési módszerrel, míg az alapok, az alapozás és a vékony födémek hagyományos megoldásokkal készülnek.

Az első és a második szint homlokzati struktúrája megőrzi az eredeti nyomtatott betonszerkezetet, a legfelső pedig homlokzati panelekkel lesz burkolva.

Címkék: épületnyomtatás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr7418259575

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása