Az Egyesült Királyság kormánya 13,7 millió fonttal támogatja a Fenntartható Okos Gyár Verseny hét projektjét. A támogatást a gyártófolyamatok energiahatékonyságát, termelékenységét és fenntarthatóságát elsőszámú szempontnak tartó változatos kezdeményezések kapták: mesterséges intelligencia az eredményesebb acéliparért, big data évszázados sütőgépek modernizálásáért…
A projekteket a mai legmodernebb technológiák, mesterséges intelligencia és virtuális valóság, 3D nyomtatás és adattudomány masszív használata és a fenntartható növekedés jellemzi. Utóbbit például anyagok optimalizálásával, az ipari hulladék csökkentésével és újrahasznosításával, kevesebb energia felhasználásával igyekeznek elérni.
Két projekt egyértelműen a 3D nyomtatásra összpontosít.
A Photocentric által vezetett LEAD Factory közeljövőbeli üzemében nagymennyiségű terméket nyomtatnak újrahasznosított anyagokból. 1052168 font támogatást kaptak.
Az MI 3D nyomtatóhálózat az Egyesült Királyságban projekt lényege a mesterséges intelligencia 3D nyomtatásba integrálása, gyártófolyamatok automatizálása. A hibás nyomatok számának drasztikus csökkentése mellett az újrahasznosított anyagokon a hangsúly. A kezdeményezésnek 876390 font segítséget szavaztak meg.
„A legújabb digitális technológiai megoldások kidolgozása és alkalmazásuk kulcsfontosságú gyártószektorunk sikerességében. Ma már kritikus szempont, hogy a sütéstől a robotikáig, változatos területeken maximalizálják az olyan technológiák használatát, mint a mesterséges intelligencia és a virtuális valóság. A támogatott projektek az Egyes Királyságban mindenhol csökkentik az energiafelhasználást, és segítik a növekedést, miközben világelső gyártóinknak biztosítják a versenytársakkal szembeni lépéstartást” – jelentette ki Jackie Doyle-Price ipari miniszter.
A projektek legalább ezer új munkahelyet teremtenek a lezárásukat követő három évben. A széndioxid-kibocsátást évi 300 ezer tonnával csökkentik, ami nagyjából ugyanaz, mintha 65 ezer járművet kivonnánk a forgalomból a brit utakon.