HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

A 21. század hiperautója

ferenck 2022.09.02. 08:00

Az apa és fiú, Kevin és Lukas Czinger által alapított, azonos nevű (egyébként Divergent-leányvállalat) amerikai autógyártó legújabb csodagépe, a világ jelenleg legfejlettebb technológiájú kocsija, a Czinger 21C úgy néz ki, mintha versenyautó lenne, pedig nem az. Az Egyesült Államok szigorú szabályozása alapján, alkalmas az országúti közlekedésre, személyautóként funkcionál.

Mindenesetre nemcsak ránézésre speciális, hanem a tervezése és a gyártása is az: a legkorszerűbb technológiákkal – 3D nyomtatással, mesterséges intelligenciával – készült, méretes pillangóajtói pedig egészen különleges látványt nyújtanak. Tervezése, fejlesztése, gyártása hét évig tartott.

3dnyomtatas_hypercar_1.jpg

Az 1500 kilónál kisebb tömegű járművet saját fejlesztésű, 2,9 literes ikerturbó-motor működteti, 932 kW a teljesítménye, fordulatszáma meghaladja a 11 ezer fordulat/perc értéket. 27 másodperc alatt 0-ról 250 km/h-ra gyorsul, majd visszalassul 0-ra (az előző csúcs 31.49 másodperc volt).

Az autó belseje egyenes vonalak, szénszálas szerkezetek helyett olyan, mintha organikus lenne. Az anyacég (amelynek szintén a két Czinger az elnöke) a tervezés és a fejlesztés automatizálásával foglalkozott, az alkatrészek kidolgozásához mesterséges intelligenciát, fizikai megvalósításukhoz pedig 3D nyomtatást alkalmaztak. Szimulációval és többszöri iteráció után döntöttek az ideális méretekről.

Mindezekkel együtt érték el, hogy a Czinger 21C nemcsak hatékony jármű, de könnyű is. A karosszéria, a kerekek, belső részek, a hajtómű kivételével szinte minden komponensét additív gyártással, a fémdarabokat lézeres porágy-fúzióval készítették. A mesterséges intelligencia és a 3DP biztosította, hogy gyártás közben ne termelődjön fémhulladék.

A nyomtatással járó méretproblémák miatt kénytelenek voltak ragasztót is használni. Házon belül állították elő, ultraerős, és pillanatokon belül megszilárdul, könnyedén és biztonságosan összekapcsolja a komponenseket.

Címkék: autó mesterséges intelligencia innovátorok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr2917919053

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása