A Stratasys bejelentette, hogy kiszállította a harmincötezredik ipari 3D nyomtatóját, azaz a terület egyik vezető cége ennyit értékesített eddig. Kérdés persze, hogy mit tekintünk pontosan ipari printernek. A MakerBot gépeket például „professzionálisnak” kategorizálják, viszont a 35 ezerbe valószínűleg nem számolják bele őket.
A polimeralapú piacon a 3dbm Research alapján 2021-ben 56781 anyag-extrudáló, 10 ezer dolláros vagy drágább 3D printert használtak világszerte, és ha figyelembe vesszük, hogy a 35 ezerből többet nem működtetnek már, a szám akkor is magáért beszél. Magyarán a ma működő, extrudáláson alapuló ipari printerek nagy része Stratasys-gép.
Az alapító Scott Crump több mint húsz esztendeje találta fel az FDM technológiát, majd az évek során több akvizícióval (például MakerBot) a cég a világ legtöbb bevételt generáló 3DP vállalatává vált.
Mostani ipari nyomtatóik több termékcsaládból állnak: Dimension, uPrint, Fortus (F). Az F-darabok közül egyesek kifejezetten targetáltak, speciális célokra, területekre szánták őket. Ilyen például a Stratasys Légjármű-belső Megoldást (AIS) kínáló korábbi Fortus900mc, ma F900, amellyel a szektorban felgyorsulnak a gyártófolyamatok, és emellett a Stratasys a szükséges szerszámokat, dokumentációt és képzést is biztosítja.
Az F900 számít most a csúcsmodellnek, a Fortus 450 pedig a legjobb eladási mutatókkal rendelkezik. Ma ez az egyetlen gép, amelyik a Fortus nevet viseli, mert a többire már csak az F-et használják.
Az F777-et és az F123-at a „megbízható nyomtatást megfizethető áron” szellemben dobták piacra, hogy versengjenek az egyre jobb minőségű általános FFF-rendszerekkel.
A vállalat elismertségét szemlélteti, hogy a Lockhead Martin az Orion űrszondához PEKK anyagokkal működő Stratasys FDM-printereket használ.