Az additív gyártást egyre több új szektorban használják. Az építő- és az élelmiszeripar sokáig nehéz diónak tűnt, de ma már mindkét területen sok az alkalmazás. A lehetőségek pedig tovább bővülnek, a technológiával lényegében szinte bárki szinte bármit – és nem utolsósorban fenntarthatóbb módon – előállíthat.
A floridai San Juan Pools medencegyártó például a világ első 3D nyomtatással készült üvegszálas medencéjét mutatta be, amelyet az amerikai televíziónézők is láthattak. A vezetőség elmondta, hogy a munkához újrahasznosítható, környezetbarát anyagot használtak.
Az 1963-ban, a Floridától távoli Seattle-ben (Washington állam) alapított cég harmadikgenerációs családi vállalkozás, ők használtak először üvegszálas anyagot teljes medencéhez.
Hajótestek építéséhez alkalmazott technikákból indultak ki, azokat adaptálták saját területükre. Mivel a csúcsminőség eléréséhez folyamatosan keresik az innovatív megoldásokat, legújabb úszómedence-modelljüket additív gyártással kivitelezték.
Előttük még senki nem printelt úszómedencét. Az üvegszálból hagyományos eljárással kézült medencékkel összehasonlítva, a San Juan Poolsé környezetbarátabb.
A gyártási folyamat hasonló az üvegszálas hajótest-gyártáshoz. Általában mérgező vegyszerekkel és nem újrahasznosítható anyagokkal dolgoznak, amelyek egyértelműen károsak az ökoszisztémánkra.
A hagyományos technikákkal végzett munkának ráadásul nagyobb az emberi erőforrás-igénye is, plusz hónapokig eltarthatnak. Ezzel szemben egy nyomtatott medence napokon belül elkészül, környezetbarát anyagot használnak hozzá, és a kivitelezéshez sem kell sok alkalmazott.
A medence egyéni ízlés szerint alakítható ki, bármilyen formában megvalósítható, ára 17 és 38 ezer dollár között mozog.