Szaporodnak a 3D nyomtatással készült cipők. Ma már annyi van belőlük, hogy a Sintratec 3D nyomtatógyártó tervezőversenyt írt ki printelt cipőkre. A legjobb, legmodernebb új lábbeliket igyekeztek díjazni.
Ezen a versenyen született meg a cipőipart és a modern technológiákat közös nevezőre hozó Earth Moc cipő, Daniel Shirley, Nürnbergben élő amerikai designer alkotása.
A tervező rugalmasságot és kényelmet, és persze a láb masszív támogatását igyekszik biztosítani a természet által inspirált darabjával. Kirándulásra, túrázásra találta ki, és az összes feltételnek meg is felel hozzá.
„Túrázás vagy hátizsákos utazás közben is felvehető, könnyű és kényelmes, egyszerűbb kirándulásokra is alkalmas lábbeli elkészítése volt az alapötlet” – magyarázza Shirley.
A különleges designú cipő teljes egészében 3D nyomtatással készült. A természetre, fák gyökérzetére és szőlőtőkékre emlékeztető, biomimetikus alkotás, terve alapján egyértelmű volt, hogy a kivitelezéshez 3DP-t kell használni.
Shirley a kényelmet és a rugalmasságot maximalizáló TPE nyomtatóanyaggal, Sintatrec S2 printeren, SLS (szelektív lézeres szinterezés) technológiával dolgozott. Printer és technológia is megkönnyítette a munkáját, komplex alakzatokat biztosított számára. Lehetővé tette a gyors prototípuskészítést is, amivel könnyebbé vált, leegyszerűsödött a gyártási folyamat, és közben alaposan megismerte a TPE jellegzetességeit.
Több mint egy évig dolgozott rajta, és nagyon bízik, hogy a környezetbarát technikával, a biomimikrivel és az egyetlen anyag használatával hozzájárul a körkörös gazdaság promótálásához.
Az additív gyártás ökológiai előnyei ma már teljesen egyértelműek, nem képezik vita tárgyát. És ez a cipőiparban is így van.
Rossz hír, hogy ha ilyen lábbelit akarunk beszerezni, várhatunk még egy darabig, mert ezek a cipellők egyelőre csak koncept-darabok.