HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nyomtatott rakéták a NASA-nál

ferenck 2022.03.16. 08:00

A kisméretű műholdak a kommunikáció mellett az űrkutatás és az űripar új korszakát is előre vetítik. A mainál is nagyobb összekapcsoltság ösztönző hatással lesz a világgazdaságra, tovább bővülnek vele a Homo sapiens lehetőségei.

A gyorsan növekvő műhold-iparnak viszont még jobb indító/kilövő-szolgáltatásokra van szüksége, amelyeknek ugyanolyan mozgékonyaknak és megfizethetőknek kell lenniük, mint amilyenek az újfajta – tehát kisebb – műholdak.

3dnyomtatas_virginorbit.jpg

Itt jön képbe a kaliforniai Virgin Orbit rendszere, a klasszikusabb és újabb technológiákkal, köztük 3D nyomtatással létrehozott LauncherOne. A cég innovatív tevékenysége ennyivel nem merül ki, és az elismerés sem váratott sokáig magára – a céget több korábbi együttműködés után, beválasztották a NASA Kilövő-szolgáltatások Programjába.

Szerződést kötöttek, mindkét fél bizakodik a kilövések hatékonyabb időzítésében, missziókhoz kialakított műholdak fejlesztésében és persze a változatlanul versenyképes árakban.

A Virgin Orbit vezetősége nagyon elégedett, és úgy látják, hogy minden korábbinál könnyebb lesz együttműködniük az űrügynökséggel, hogy célzott, gazdasági hozzáférést nyújtsanak a világűrhöz, és közben maximálisan növeljék a kis műholdmissziók tudományos eredményeit.

A vállalat már tizenhárom műholdat lőtt fel a NASA-nak, a mostani (300 millió dolláros) szerződés pedig öt évre szól, a megvalósítást a floridai Kennedy Űrközpontból irányítják.

A Virgin Orbit eddig huszonhat műholdat telepített sikeresen, az elmúlt tizenkét hónapban három eredményes kilövést végeztek. Rendszerükkel még zord időjárási viszonyok mellett is útjukra indulnak a műholdak. A repülési sebességet most növelik, és ügyelnek, hogy a nemzetbiztonsági követelményeknek, valamint a nemzetközi közösség elvárásainak egyaránt megfeleljenek.

Címkék: műhold NASA

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr2617061438

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása