Az Elon Musk által 2002-ben alapított SpaceX több űrhajózási mérföldkővel írta be nevét a történelemkönyvek lapjaira, és vált világhírűvé.
A Falcon rakétákat, a Dragon űrhajót és a Starship rakétarendszert jegyző cég a kezdetektől az űrhajózás költségeinek leszorításán, a Mars gyarmatosításának és a bolygóközi élet feltételeinek megteremtésén dolgozik.
Az első magántőkéből megvalósult folyékony üzemanyagú rakétaként, a Falcon 1 érte el a világűrt. Első magáncégként, a SpaceX 2010-ben saját fejlesztésű űrhajót – a Dragont – állított Föld körüli pályára, majd juttatott vissza a bolygóra. 2012 májusában, ismét első magáncégként, űrhajót küldött a Nemzetközi Űrállomásra (ISS). Falcon 9 rakétájuk sikeresen repült és landolt, állított Föld körüli pályára műholdat.
A NASA-val személyszállításra alkalmas űrhajó fejlesztésére kötöttek szerződést, és a folyamatban lévő Starlink projekt, a közvetlen elérésű globális műholdas internetszolgáltatás szintén a SpaceX nevéhez fűződik.
Musk cége eddig is használt 3D nyomtatókat, most viszont additív gyártótevékenységük szignifikáns mértékű, gyors bővítése mellett döntöttek. A döntés szellemében a mérnöki fejlesztéseket és a 3DP csapatot, a gyártóhardver beszerzését, kiszállítását irányító AM menedzsert keresnek.
Az additív gyártást egyre markánsabban használják az űriparban, a tendencia évről évre erősödik. A SpaceX összes üzemében növelni akarja a technológia alkalmazását. A leendő menedzsernek módszereket kell kidolgoznia a gyártófolyamatok javítására, módosítania kell a fejlesztési stratégiákon, és persze a cég jelenlegi célkitűzéseinek bővítését is elvárják tőle.
Ütemezés-optimalizálás, jobb végtermékek, minőségi hibák megszüntetése, árcsökkenés, gyors utófeldolgozás, szakemberek mentorálása, technikai specialisták által vezetett biztonsági kezdeményezések – kb. „csak” ennyit kellene még megvalósítania.