A GE 2020. negyedik negyedévében 16 százalékkal kevesebb bevételt, 21,9 milliárd dollárt könyvelt el, mint 2019 azonos periódusában (26,2 milliárd). A gyengélkedésre a Covid-19, és a világjárvány miatt jelentősen, 8,9 milliárdról 5,8-ra visszaeső legdurvábban sújtott részleg, a légiközlekedés az elsődleges magyarázat.
Mindezek ellenére, a cég tőzsdei részvényei emelkednek, kedden például 3 százalékos volt a növekedés, azaz a befektetők bizalma töretlen, és valószínűnek tartják, hogy 2020 csak átmeneti rossz év volt.
„Csapatunk jól ellenállt, lendületben vagyunk. Vezető pozícióban igyekszünk megragadni az energetika átmenetében, a precíziós egészségügyben és a repülés jövőjében lévő lehetőségeket” – nyilatkozta Lawrence Culp Jr. vezérigazgató.
A GE ugyan külön nem részletezi az additív gyártás, a GE Additive pénzmozgásait, de figyelembe véve a kapcsolódó területeket, fel lehet becsülni a 3D nyomtatással generált bevételeket: az öt kulcsrészleg (energia, megújuló energia, repülés, egészségügy, pénzügy) közül a 3DP a légiközlekedési ágazatban játszik legfontosabb szerepet. A kutatásfejlesztésben 2020-ban kiváló eredményeket elért részlegnél 27 Arcam 3D printerrel dolgoznak a GE9X motor alkatrészein. 300-nál több nyomtatott alkatrészre kaptak szövetségi engedélyt, amelyeket sikeresen teszteltek egy Boeing 777X utasszállító repülőgépen.
A részleg megrendelései viszont 41, motoreladásai 21 százalékkal csökkentek. A kiadásokból 877 millió dollárt írtak le, amit ugyan szintén nem részleteztek, de valószínűleg az Arcam és a Concept Laser felvásárlásáról van szó. A GE Additive Concept Laser M2 rendszerén titánrészeket készítettek, az Indiana Gazdasági Társulással (IEDC) pedig a binder jetting alapú H2 rendszert fejlesztették tovább. Ezekről a k+f tevékenységekről nem készültek külön pénzügyi beszámolók.
A vezérigazgató a légiközlekedési iparágra nehezedő nyomásról, a rövidtávú bizonytalanságról is beszélt. 2021-ben a felsorolt okok miatt a légiközlekedés kivételével, összességében visszafogott, egyszámjegyű növekedést várnak. Márciusban bővebben beszámolnak az idei stratégiáról. Egyelőre annyit árultak el róla, hogy a megújuló energia és az egészségügyi szektor lesznek a növekedés motorjai.