A 3D nyomtatócégek a munkafolyamat egészének digitalizálásával folyamatosan optimalizálják tevékenységüket, ellátási láncukat. A gyártás részeinek összekapcsolása, automatizálása növeli a hatékonyságot, nagyobb a kontroll.
A kivitelezést egyre okosabb, mind gyakrabban mesterséges intelligenciával felturbózott szoftverekkel oldják meg. A Siemens és a Sintavia például ilyen end-to-end csomagon dolgozik közösen. Mások a raktározást racionalizálják hasonló megoldásokkal. Megint mások mesterséges intelligenciával monitoroztatják valós időben a gyártást.
A coloradói Link3D nyomtatási munkafolyamatokat optimalizáló szoftverrendszere segíti a felhasználót gépe maximális kihasználásában.
2018-ban gyártástervező és ütemező, valamint utómunkálat-szervező csomaggal, tavaly additív gyártóanyag ajánlóval, anyagkövető modullal egészítették ki, most pedig megjelent a gyártás utáni tevékenységeket menedzselő modul mobil alkalmazása is.
Az appal finomhangolhatók ezek a folyamatok, hatékonyabb a teljes munka, a tervezéstől a végső simításokig, minden összeáll.
Megrendelési formákat dolgoz ki bármilyen nyelven; automatizált gyártási műszerfalán lehetővé teszi sorra kerülő, befejezett, vagy elrontott/hibás darabok követését. A megrendeléseket automatikusan elirányítja egy előre meghatározott munkaállomáshoz.
Gyártási folyamat közben a felhasználók folyamatosan figyelhetik a darabok állapotát és azt is, hogy a munkaállomásokon hány részt nyomtattak sikeresen. A hibák, az utófeldolgozással eltöltött idő szintén nyomon követhetők. Az app ellenőrzőlistát is felkínál.
Összességében növeli a munka hatékonyságát, és átláthatóvá teszi a különböző folyamatokat.
A céget befektetők 7 millió dollárral támogatták nemrég. Az összeget észak-amerikai, európai és japán értékesítéseik és más tevékenységeik fellendítésére kívánják használni.