HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nyomtatott arcvédők a brit egészségügyben

ferenck 2020.05.25. 08:00

A brit 3DPRINTUK szolgáltató jó ideje foglalkozik gyártással is, legutóbb a Bournemouthi Művészeti Egyetemmel (AUB) közösen, a Covid-19-re reagálva, SLS nyomtatótechnológiára optimalizált arcvédőket készített.

A 3DP közösség, sok más országhoz hasonlóan, az Egyesült Királyságban is jelentősen kiveszi a részét a járvány elleni védekezésből, minden erejükkel igyekeznek csökkenteni a kereslet és a kínálat között tátongó űrt, és amennyire telik tőlük, segíteni az egészségügyi dolgozókat.

3dnyomtatas_arcvedo.jpg

Egyre több innovatív arcvédő-terv lát napvilágot, viszont szinte mindet FDM-gépekre optimalizálják. Ezeknek a terveknek szelektív lézeres szinterezéssel (SLS) történő kivitelezése sajnos távolról sem annyira gördülékeny. A 3DPRINTUK viszont alapítása óta SLS-t használ, és 2 milliónál több nyomat van mögöttük.

Megállapították, hogy Prusa arcvédőből EOS FORMIGA P110 gépen 14-nél több nem printelhető egyidőben. Végül addig dolgoztak a terven, amíg sikerült elérniük, hogy 27 óra építési idő alatt, 260 darab, arcvédőnkénti átlagban 6 perc alatt készült el egy nyomtatási ciklusban. Biológiailag biztonságos nejlonnal (PA2200/Nylon 129) dolgoztak, a végtermék A4-es borítékban simán elfér, tehát olcsón postázható.

Mihelyst hitelesítették a tervet, a lélegeztetőgépek gyártásában is résztvevő cég partnerek után nézett, így találtak rá a P110-et és lézervágást is használó AUB-re.     

Az együttműködés hibátlan, első körben 5 ezer darabot nyomtattak, és folyamatosan készülnek a továbbiak is, amelyeket ingyen osztanak szét a frontvonalban dolgozó orvosoknak, ápolóknak, rászorulóknak. Az AUB kampusza, a márciusi zárás óta különféle védőfelszereléseket gyártó üzemmé alakult át. Az egyetem szakemberei nagyon örülnek az együttműködésnek.

Címkék: orvosi FDM szelektív lézeres szinterezés koronavírus

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr7215695158

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása