HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Luxusszállót nyomtatnak Mozambikban

ferenck 2020.01.20. 08:00

Játszhat-e a fenntarthatóság fontos szerepet egy luxusszálloda építésében? A délkelet-afrikai Mozambik Kisawa Sanctuary Resort projektjének kivitelezői a kérdésre egyértelmű igennel válaszolnak, a 3D nyomtatással megvalósítandó munkához ugyanis olyan környezetbarát alapanyagokat terveznek használni, mint a homok és az óceánvíz.

A projektet a 2004-ben alapított, kategóriájában (üzleti repülés) egyetlen légitársaság, a máltai székhelyű VistaJet alapítója, Thomas Flohr lánya, Nina Flohr vezeti. Elképzelése szerint a luxusüdülő 2020 nyarán nyílik meg a vadregényes Benguerra szigeten, az Indiai-óceánon.

3dnyomtatas_kisawa.jpg

A magánkézben lévő 300 hektáros tengerparton, a part melletti erdőben és homokdűnéken 12 bungaló épül fel. Az üdülőkomplexumhoz edzőtermeket, jóga- és meditációs központot is terveznek, de lesz benne teniszpálya és a vízisportok űzésére alkalmas létesítmény is.

A VistaJetnél kreatív igazgatóként komoly tapasztalatokat szerzett Nina Flohr elismert szakember, a technológiától és a használatra szánt anyagoktól viszont többen tartanak.

A 3D épületnyomtatás ugyan gyorsan terjedő, környezetbarát megoldás, viszont ekkora luxusüdülőt még nem építettek additív gyártással. A kételkedők másik hivatkozási pontja, hogy hiába trendi, divatos az épületprintelés, a látványos projektek ellenére kevés a valóban működő példa (a hipermodern DFAB Ház, Svájc; a földből készült Gaia, Olaszország; Európa első nyomtatott háza, a dániai BOD; a szegényeknek készült el salvadori New Story lakóépület; pavilonok, kínai házak, hidak stb.).

A 3DP használati módjával kapcsolatban a kivitelezők egyelőre elég szűkszavúak. A honlapon annyi áll, hogy a printelt komponensek homok és óceánvíz keverékei, a fenntartható anyagokat a kvázi nulla veszteséggel és károsanyag-kibocsátás mentes technikával kombinálva, úgy tűnik: minden szempontból környezetbarát megoldásról van szó. A homoknyomtatást szabadalmaztatták, a megoldást hagyományos mozambiki zsúpkészítéssel, asztalossággal és textíliákkal igyekeznek közös nevezőre hozni.

A homokot Flohr nonprofit szervezete is használja, korallzátonyokat és tengeri lakóhelyeket próbálnak nyomtatni vele.

Címkék: homok épületnyomtatás Afrika

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr4815332334

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása