A SmarTech Analysis évek óta üzleti adatokkal és elemzésekkel látja el az additív gyártóipart. Printelhető nanoanyagoktól fémporokig, nyomtatott szemüvegektől olaj- és gázipari alkalmazásokig, a cég elemzései számos témakört lefednek.
Legutóbbi munkájuk az alumíniumötvözetekkel (és a 3DP gépjárműipari hasznosulásaival) foglalkozik.
Az első rész a piaci trendek alakulása és előrejelzés, valamint adatbázis az ötvözetek lehetőségeiről. Tavaly ezek az ötvözetek adták a nyomtatott fémek közel 10 százalékát, ami a szállításban is éreztette hatását – 43 százalékos növekedést generált.
A szerzők a fémnyomtatás gyorsan diverzifikálódó szegmenséről beszélnek. Állításuk a végfelhasználói ipar bevételein, a nyomtatótechnológia fogyasztásán, földrajzi régiókon és az anyagszállításon alapul.
Az alumínium a 3D nyomtatás szempontjából az egyik legnehezebben megmunkálható fémnek számított, ma viszont már az egyik legkeresettebb.
A mostanit megelőző utolsó tanulmányuk óta két fontos tendencia erősen befolyásolja a piacot.
Az első: az alumínium gyártóanyagok iránti kereslet átlépte a küszöbértéket, sokan következőgenerációs lehetőséget látnak benne. A z alumíniumnyomtatás lényegében utolérte a nikkel-, az acél- és a titánprintelést, ugyanakkora kereslet mutatkozik iránta.
Az alumíniumból nyomtatott alkatrészek jelentette kihívásokat abszolválandó, szakemberek állandóan új megoldásokban gondolkoznak. A szinterezés elérheti a kereskedelmi szintet, a belátható jövőben viszont változatlanul a porágyas fúzió (PBF) lesz a kitüntetett technológia, és a többi eljárás (fémlerakás, fém binder jetting) szintén dinamikusan fog fejlődni.
Az összes additív gyártásra fejlesztett alumíniumötvözet felhasználása állandóan nő, kereskedelmi forgalmazásuk egyre nagyobb mértékű, a belőlük készült darabok népszerűek.
Az előrejelzés alapján a trend folytatódik, és a következő öt évben a mainál is jelentősebb diverzifikáció várható.