A 2015-ben a szerteágazó érdeklődésű Paul Powers által alapított Cincinnati-székhelyű 3D modellelemző és szoftverfejlesztő cég, a „Fizikai DNS-t” (Physical DNA) rövidítő Physma bejelentette, hogy újabb kör kockázati tőkével támogatták meg, és a befektetésből tovább fejlesztik 3D modellekre kidolgozott keresőmotorjukat.
Powers a Heidelbergi Egyetemen jogot végzett, majd a Harvardon csillagászatot és asztrofizikát tanult, aztán vállalkozásba kezdett.
A Physma geometrikus kereső rendeltetése a CAD-tervek, a 3D nyomtatás és más gyártási módszerek hatékonyságának növelése. CAD- és PLM-programokkal együtt fut, a modelleket gépitanulás-algoritmusokkal elemzi, és azonosítja a digitális szerkezetek megegyező tulajdonságait.
Az eredmények nagyságrendekkel pontosabbak, és a kereső sokkal gyorsabb is a hasonló programoknál. Powers szerint azonban egyelőre csak kapirgálják a felszínt, mert az alaptechnológiában korlátlan lehetőségek rejlenek, és ezeket szeretnék mielőbb kiaknázni.
A felhasználó 3D fájl adatbázisán alapuló keresési eredmények a modellek közötti hasonlóságokat és különbségeket is tartalmazzák. Ezekkel az adatokkal lehetővé válik általános gyártási problémák azonosítása.
Physma másodpercek alatt többmillió modellt fut át, így a felhasználó könnyen lokalizálja azokat. A kereső azt is meg tudja állapítani, hogy a 3D fájlok megfelelnek-e a szabványoknak, elvárásoknak, ráadásul időbélyegzővel és más eljárásokkal a biztonságukra is ügyel.
Mindezek együtt tehetik, Mark Kvamme befektető szavaival élve, a „3D modellek Google-jává.” A Google kezdeteire jól emlékező üzletember hasonló szakmai potenciált látja benne.
A cég gyártó-, légjármű-, autó- és védelmi ipari, valamint energetikai, fogyasztói elektronikai partnerekkel működik együtt, köztük olyan nevekkel, mint a Siemens, a NASA, az Oracle, vagy a PTC. Mindegyik használja a geometrikus 3D modellkeresőt.