A kanadai fémpor- és plazmaspecialista PyroGenesis additív gyártórészleget indított. Az új részleg plazma-atomizált fémporokat fog gyártani a 3D nyomtatóipar számára. A cég ezzel párhuzamosan megújította titánalapú nyomtatóporát.
Az elektromos járműveket gyártó Sono Motors német startup bejelentette: napenergiával működő Sion elektromos járműve vásárlóinak az alkatrészek 3D nyomtatható fájljait is mellékeli, hogy hiba esetén könnyebb legyen a javítás, kiprintelhessék a részeket, vagy megfelelő printerrel rendelkező szerelőműhelyben cseréljék ki a meghibásodott darabot.
A német Henkel Corporation vegyipari cég additív gyártásban érintett ügyfelei számára tovább bővíti újrahasznosító programját. A 3D nyomtatóanyagok újrahasznosításával foglalkozó program célja a fenntartható 3DP.
A kerékpár-alkatrészeket gyártó Magura Loic Bruni világbajnokkal együttműködve igyekszik kidolgozni a tökéletesen ergonomikus kormányt. A kormányhoz tartozó alumíniumból és szénből álló fékkarokat 3D nyomtatással készítik.
A francia biotechnológiai cég, a Poietis bejelentette: lézerrel támogatott 3D bioprinting technológiájához immáron a harmadik szabadalmi oltalmat nyerte el. Úttörőnek számítanak, mert először ők vizsgálták a technika ipari lehetőségeit, alkalmazásait.
Rakétákat, műholdakat stb. veszélyeztetheti a fellövés közbeni extrém meleg. A szigetelés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a szerkezetek ne melegedjenek túlzottan fel. De amellett, hogy nélkülözhetetlen, nem könnyű például egy megpakolt űrhajóba beszerelni. A NASA mérnökei rájöttek a megoldásra: 3D nyomtatással egyedire szabott öntőformákat dolgoztak ki, amelyekkel a szigetelőhab tökéletesen passzol az űrjárműhöz.
A Minnesota Egyetemen átlátszó egyedi koponyaimplantátumot nyomtattak egerek számára. Mivel az implant átlátszó, valósidőben figyelhetők meg az agy felületén lejátszódó folyamatok. Az eszköz segítségével a medicina többet megtudhat az emberi agy károsodásairól: agyrázkódásról, a Parkinson. és az Alzheimer-kórról stb.
A Dél-Ausztráliai Egyetemen cukor, csirkehúsleves és rugalmas műgyanta keverékéből élethű sebeket, lábtályogokat, fekélyeket stb. dolgoztak ki lábgyógyászati tanulmányokhoz, gyakorláshoz. A nyomtatott lábra helyezett fekélyek stb. cukorbetegek fertőzött és nem fertőzött lábsebeit utánozzák.
A harapós vagy pisztolygarnéla harapása extrém nyomást, fényvillanást és plazmát „gyártó” kb. 1650 Celsius-fokot generál. Kutatók bizakodnak, hogy mindezt a kapacitást összegyűjtve, értékes eszközök hozhatók létre a vízalatti világ tanulmányozásához, a látottak ipari alkalmazásaihoz. Az elképzelések megvalósításához a Texasi A&M Egyetemen az eredetinél ötször nagyobb harapós garnélát nyomtattak, amelynek a harapása ugyanolyan gyors.
Arthur Mamou-Mani francia építész és a COS divatház elkészült a Milánói Design Héten bemutatásra kerülő nagyléptékű nyomtatott építészeti installációjával. Különlegessége, hogy újrahasznosítható bioműanyagot használtak hozzá.