A szilícium-völgyi Carbon digitális gyártócég bejelentette első minőségében gyógyászati célokra alkalmas Orvosi Poliuretán 100 (MPU 100) anyagát. Korábbi kemény poliuretán anyagaihoz hasonlóan, az MPU 100 izotrópszerű szilárd műanyag digitális fényszintézissel (DLS) történő előállítására alkalmas. A matériát orvosi rendszerek alkatrészeihez, a bőrrel és gyógyszerekkel érintkezésbe lépő eszközökhöz, valamint egyszeri használatú műszerekhez tervezték.
Az amerikai haditengerészet egyik csoportja a világ legnagyobb betonnyomtatójával mindössze 40 óra leforgása alatt közel 50 négyzetméteres barakkokat állított elő.
A San Francisco székhelyű Aether biotechnológiai cég (az Aether 1 bioprinter fejlesztője) a Los Angelesi Kaliforniai Egyetemmel (UCLA) együttműködve puha anyagokból készítene a mostaniaknál jobb minőségű mesterséges izmokat. A nyomtatót új technikákkal és algoritmusokkal optimalizálják, hogy könnyen dolgozhasson ezekkel a matériákkal.
Harvardi kutatók hanghullámokkal működő, folyadékokból korábban kivitelezhetetlen összetételű és viszkozitású cseppecskéket generáló 3DP technikát dolgoztak ki. A módszer rengeteg anyag printelését teszi lehetővé, kívánság szerinti cseppekkel. A jövőben a technikát valószínűleg biogyógyszerek és kozmetikumok szintetizálásához, valamint fény- és áramvezető anyagokhoz használhatják.
A Volkswagen első autógyártóként fogja használni a HP fémprintelést leegyszerűsítő és egyben felgyorsító Metal Jet technológiáját alkatrészek, köztük fékgombok, egyedire kialakítható csomagtér-ajtó feliratok gyártásához. A HP mellett az alkatrészeket előállító GKN Powder Metallurgy szintén részt vesz a munkában.
A Stratasys bejelentette, hogy az IndyCar, IMSA és NASCAR rendezvényekben érintett Team Penske autóverseny-csapat mostantól a tervezéshez és gyártáshoz is alkalmazza a 3D nyomtatótechnológiát, többek között prototípusokat és alkatrészeket szándékozik printelni.
Amerikai kutatók minimálisan invázív beültetést nyomtatnak. A kezelés után feloldódó implantátum heteken keresztül juttat ellenőrzött és személyre szabott gyógyszermennyiséget a szervezetbe. Fertőzések, ízületgyulladás, rák, AIDS ellen egyaránt alkalmazható.
A brooklyni kívánság szerinti (on-demand) szolgáltatásokat nyújtó 3DP iroda, a Makelab partnerségre lépett az automatizáló szoftvereket fejlesztő AMFG-vel. Az együttműködéstől 3DP szolgáltatásaik áramvonalasítását, munkafolyamatok optimalizálását és ügyfeleik számának növekedését várják.
Az amerikai Délnyugati Kutatóintézetben különleges gázturbinát fejlesztenek egy, ember nélküli légi járműveket (UAV), azaz főként drónokat elektromossággal órákig ellátó kicsi generátorhoz. Míg a mostani gázturbinás hajtóművek párszáz óra használat után elkopnak, a kompaktabb és hatékonyabb új darab tovább kitart.
Az amerikai hadsereg kutatólaboratóriumának (ARL) anyagtudósai high-tech atomszondás 3D képkészítő technikával elemeznek fém- és kerámia-mintadarabokat. A munka célja a katonáknak nagyobb biztonságot jelentő testpáncél-rendszerek fejlesztésére szánt anyagok belső tulajdonságainak pontosabb ismerete.