Az 1990-ben alapított, leuveni székhelyű Materialise gyors prototípuskészítés-szolgáltatóként kezdte, majd a szoftverfronton robbantottak: 1991-ben fejlesztették a Mimics, 1992-ben pedig a Magics első változatát. A Mimics 3D tervezéshez és modellezéshez használt képfeldolgozó program, a Magics CAD adatokat exportál nyomtatható .stl formátumba.
A ma már a globális 3D szoftverpiac egyik élenjárója Európa mellett az amerikai kontinensen és a Távol-Keleten is jelen van és különféle technológiákkal szerteágazó szektorokban (autógép-gyártás, egészségügy, fogyasztási cikkek, divat, művészet és szórakozás stb.) nyújt szolgáltatásokat.
A flamand cég most a parametrikus designban világhírű bostoni PTC (Parametric Technological Corporation) szoftvergyártóval állt össze, hogy tovább bővítse a Creo CAD-program lehetőségeit. Az új PTC szoftvercsomaggal a 3DP a gyártófolyamatba integrálható. A fejlesztésnél különös hangsúlyt fektettek a 3D fémnyomtatásra.
A Materialise Build Processorra kapcsolódó gépekkel kompatibilis csomagot végfelhasználói termékek gyártására szánják. A Build Processor a Materialise 3D Print Készletének szeletelő eszköze.
A csomag részeként a Materialise segédanyag-generáló technológiájával a tervezők jobban átlátják, milyen kiegészítő anyagokra van szükségük.
A szoftvercsomag és a processzor együtt jelentősen leegyszerűsíti a 3D nyomtatás használatát a diszkrét gyártásban, könnyebb lesz vele egyedi cikkeket, például repülőgépeket, autókat és mobiltelefonokat létrehozni.
„A PTC-vel való együttműködéssel többen hozzáférnek a 3D nyomtatáshoz, a mérnököket és a tervezőket hozzásegítjük, hogy hagyományos helyett additív gyártásban, gyors terméktervezésben és fejlesztésben gondolkozzanak” – nyilatkozta Stefaan Motte, a Materialise Software igazgatóhelyettese.
„A Materialise-zal áthidaljuk a CAD tervezőszoftverek és a 3D nyomtatók közötti űrt” – jelentette ki Brian Thompson, a PTC igazgatóhelyettese.
Az 1985-ben alapított PTC a Materialise előtt más nagyvállalatokkal is együttműködések sorát kötötte meg. Céljuk a szoftver és a hardver minél gördülékenyebb interakciója.
A 3D Systems például a PTC ThingWorx platformjának gépeibe integrálásával biztosította, hogy a felhasználók valósidőben monitorozzák a nyomtatást. Pluszsegítség a platformba tavaly beágyazott ANSYS szimuláció, amellyel a fogyasztók egyrészt elemezhetik a gyártási folyamatot, másrészt előrejelezhetik a részek teljesítményét.