A las vegasi CES-en, a világ legnagyobb fogyasztói elektronikai bemutatóján minden évben több 3DP cég jelenik meg, új és izgalmas termékekkel, projektekkel meglepve a közönséget. Idén sincs másként, így ismerhették meg az érdeklődők Avi Reichental, a 3DSystems korábbi ügyvezető igazgatója mostani vállalkozása, a kaliforniai Nexa3D sztereolitográfia-alapú professzionális NXV printerét. A 19950 dolláros gép 30 mikronos XY felbontásban dolgozik. Az NXL fejlesztői szerint a mostani piacon kategóriájában a legnagyobb, leggyorsabb és a legpontosabb 3D nyomtató.
A fényképezésben használt direktpozitív képrögzítési eljárásról ismert, 80 éves múlttal rendelkező Polaroid szintén bemutatta új – könnyen kezelhető, felhasználóbarát – termékcsaládját. A Polaroid Nano Duo, a Polaroid Nano Mini, a Polaroid Nano Glide és a Polaroid Nano+ a négy FDM-alapú termék.
A 3D szkennereivel népszerűvé vált kínai SHINING 3D a tavaly bemutatott EinScan-SE/SP asztali és a többfunkciós Einscan-Pro+ kézi szkenneréhez is kiegészítőket, csomagokat dolgozott ki.
Az ipari szintű desktop 3D nyomtatógyártás egyik nagy újítója, az Airwolf gépei egyrészt kompaktok és megfizethetők, másrészt nyomataik a kereskedelmi szabványoknak us megfelelnek. Legfrissebb darabjuk, az EVO annyira fejlett, hogy „3D nyomtató” helyett „additív gyártóközpontnak” hívják.
A topológiai, helyrajzi optimalizálásban, számítógépes mechanikában, CAD-ban és mesterséges intelligenciában utazó ParaMatters bemutatta a már el is érhető felhőalapú CogniCAD tervezőplatformját, amely automatikusan generál terveket 3D nyomtatáshoz, elsősorban könnyű szerkezeteket a légjármű- és autóipar, illetve más kritikus alkalmazási területek számára.
Az olvasztást általában a fémmegkötés egyik legjobb módjának tartják. MIT-kutatók speciális módszert dolgoztak ki, hogy a szétfújt fémbevonat összeragadjon. A folyamat megfigyelésére különlegesen gyors kamerát használtak, és közben rájöttek a fémmegkötés ideális módjára. Munkájuk komoly hatással lehet a fémnyomtatásra.
A 2014-ben alakult holland CEAD 3D nyomtatócég szálas kompozitok folyamatos printelésére alkalmas nagyméretű, 4x2x1,5 méteres gépet fejlesztett. A gépet elsősorban a hajózási és az infrastrukturális szektorban használhatják. (A vállalat 4 társalapítójából ketten a plug-and-play desktop printereket fejlesztő Leapfrog 2012-es bölcsőjénél is bábáskodtak.)
A francia GIAA (Vak és gyengénlátó értelmiségiek szervezete) új projektjében A Dassault Systems közreműködésével anatómiai részek könyvtárát dolgozta ki oktatási célra. A könyvtárat vak és gyengénlátó masszázs- és fizioterapeuta tanulók fogják használni.
A bionyomtatással foglalkozó svéd Cellink a rákot szövettenyészetekkel kezelő lyoni CTI Biotech orvosi céggel működik együtt. A partnerség célja beteg-specifikus rákutánzatok készítése a 3DP, a CTI biotintájának összekombinálása a beteg rákos sejtjeivel.
A dán Wang & Söderström művészeti és designstúdió Ásatás című legutóbbi egyedi vázakollekcióját 3D nyomtatással állította elő. A három darabból álló sorozat kidolgozásában a képzőművészeti nyomatokra specializálódott new yorki Unique Board is részt vett.