A fémrostokkal és más anyagokkal megerősített műanyagrészeket előállító 3D printereiről ismert Markforged újabb befektetőket talált, köztük a Siemens által támogatott next47-t, a Microsoft Ventures-t és a Porschét. (A Markforged gépek magyarországi forgalmazója a FreeDee Printing Solutions.)
Az olasz Lumi Industries bejelentette hogy piacra dobja LumiPocket LT Personal Fabricatorát, egy nyílt forrású multifunkcionális (3D nyomtató, lézeres gravírozó, marógép) műgyantaalapú szerkezetet. A géppel sikeres Kickstarter-kampányt követően, az év eleje óta dolgoznak.
Az Imperial College London egyik kutatócsoportja új és relatíve olcsó 3D fémnyomtató-eljárást dolgozott ki. Az elektrokémiai additív gyártás (ECAM) galvanotechnikai módszerrel hoz létre fémtárgyakat.
Az amerikai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium 316L „tengeri minőségű” rozsdamentes acélt nyomtattak. A nehezen rozsdásodó és hajlékony tengeri minőségű acélt általában olajvezetékekhez, motor-alkatrészekhez és konyhai berendezésekhez használják.
A New Yorki Cornell Egyetem biológusai mikroszkopikus méretű mesterséges belet nyomtattak, amely sokat segíthet a humán immunrendszer és a bélben lévő baktériumok működésének jobb megértéséhez. Az emberi szerv működését utánzó „bioreaktort” Stratasys-gépen, Stratasys-anyagból printelték.
Az energetikai szektorban fokozatosan terjed el a 3D nyomtatás. A Westinghouse AM 316L rozsdamentes acélból hüvelyes dugóeszközt készített egy atomerőműhöz, amellyel követi a szlovéniai Krsko hasonló létesítményének egyik elavult darabját printelt változattal helyettesítő Siemenst. A GE Hitachi szintén aktív ezen a területen. A Westinghouse megoldását 2018 őszén installálják. A cég azonban nemcsak alkatrészek helyettesítésére, hanem prototípusokhoz is használja a technológiát. A prototípusokat következőgenerációs atomerőművekhez tervezik.
Atom után napenergia: az amerikai Sandia Nemzeti Laboratórium bejelentette, hogy 3D nyomtatótechnológiával fraktálszerű koncentrált napenergia-vevőt fejlesztett. Az új megoldás jobban elnyeli a fényt, összességében kb. 20 százalékkal hatékonyabb a jelenlegi rendszereknél.
A futurisztikus ötletekkel előálló, San Francisco- és Moszkva-székhelyű Hoversurf autógyártó bemutatta Formula nevű repülőautóját. A járműhez nyomtatott szénszálakat és fémeket is használtak. Ha minden a tervek szerint megy, 2018-ban debütál.
A Delfti Műszaki Egyetem korábban orvosi implantátumokhoz, robotikához és más alkalmazásokhoz használható, emberi beavatkozást nem igénylő automatizált origami-szerkezeteket printelt. A módszert megújították, és így még közelebb kerültek a technika mindennapos hasznosításához. A frissítéseket olcsóbb felszereléssel és anyagokkal érték el, és kétdimenziós tárgyak most szekvenciálisan alakulnak át a nyomtatásnak megfelelő, a korábbi változatnál komplexebb 3D formákká.
A Google elindította Poly nevű tárgykönyvtárát kiterjesztett- és virtuálisvalóság-alkalmazásokhoz (AR, VR). Az AR/VR-platformokkal, mint például a Google ARCore-ja vagy az Apple ARKit-je kompatibilis 3D objektumok ingyenesek.