Tavaly annyit írtak, beszéltek, elmélkedtek a HP új 3D nyomtatójáról, hogy közben szinte megfeledkeztek más hagyományos 2D printergyártók 3DP próbálkozásairól. Annyira ne csodálkozzunk, mert például a japán Canon marvelloust (csodálatos) rövidítő Marv FDM gépét korlátozott példányszámban és csupán a dél-koreai, német és a lengyel piacot megcélozva vezették be. A cég az Egyesült Királyságban például csak 3D Systems 3D printereket ad el.
Úgy tűnik, mégis bíznak a Marv-ban, mert nemrég bejelentették, hogy Kínában is elkezdik árusítani. A fogyasztói és az oktatási szektor a célközönség, az európai 799 euróhoz hasonló árra számíthatunk. Elég egyszerű gép, néhány fontos opció hiányzik róla, kifejezetten a kezdőszintre gondoltak vele. 8 kilójával könnyűnek számít, biztonsági szempontból kifogástalan, ráadásul csendes is.
A Canon China közölte, hogy főként az oktatásban akarják elterjeszteni, ami azért sem meglepő, mert a technológiát most kezdik bevezetni iskolai tantervekbe. A Canon a géppel párhuzamosan új nem-mérgező PLA nyomtatóanyagokat szintén piacra dob.
Az IDC Research adatai alapján 2015-ben 70 ezer printert adtak el Kínában, előrejelzések szerint 2020-ig akár 440 ezret is értékesíthetnek. 90 százalékuk desktop lehet, a Canon ezért foglalkozik ezzel a géptípussal. Ha bejön a kínai üzlet, más nagyobb országok is sorra kerülhetnek, és a japán cég új 3D nyomtatókat is fejleszthet.