Kis lakásba költözve, gyakran gond, hogy hogyan rendezzük el a bútorokat, kényelmünk feladása nélkül miként használjuk ki legjobban a szűk teret.
Craig Broady, a Formlabs mérnöke is ezekkel a problémákkal szembesült nemrég. Zavarták a megszokottnál kisebb méretű szobák, a falak fura szögei, és próbálta eldönteni, hogyan rendezzen el mindent a lehető leghatékonyabban, legpraktikusabban. Egyik munkatársa viccesen megjegyezte, hogy készítsen 3D modellt, majd nyomatot a lakásról, és máris tudni fogja, mit hova tegyen.
Broady komolyan vette, az utóbbi hetekben rengeteget foglalkozott a kivitelezéssel, végül el is készült Form 2 SLA 3D nyomtatók segítségével egy 1:25 méretarányos modell, a „Pici város” (Tiny Town), benne a bútorokkal, konyhaberendezéssel, számítógéppel, macskával, mindennel.
Klasszikus 2D papírnyomtatóval állt neki, később következett a 3D. 154 printtel, tucatnyi tárgynál többórás nyomtatással, 30 perces utómunkával, összeszereléssel mégsem ajánlja mindenkinek. Projektje ennek ellenére jól szemlélteti, hogy 3D nyomtatással milyen gyorsan valósággá válik egy ötlet. A modellek fontosak lehetnek belsőépítész-alkalmazásokhoz, arról nem is beszélve, hogy így jobban átlátjuk, miként hasznosítsuk lakóterünket.