Az amerikai Rochester Egyetem Orvosi Központjának (URMC) két kutatója, Ahmed Ghazi és Jonathan Stone 3D nyomtatásalapú új módszerrel az eredetihez teljesen hasonló művesét hozott létre.
Sebészek eddig merev műanyagutánzatokon gyakoroltak, a Szimulált Élettelen Modell Fizikai Tanulásélményhez (SIMPLE) program keretében fejlesztett szervekbe viszont bele lehet bökni, szúrni, fel lehet boncolni őket. Az orvosi szkenek számítógépes tervrajzzá alakítását követően a két kutató öntőformát printel szervekhez, amelybe az emberi „állagot” utánzó különleges hidrogélt tesznek.
Az eredménnyel mindenki elégedett, a 3D nyomtatás következményeként diákok immáron nemcsak műtétek megfigyelésével vagy boncolással készülhetnek, gyakorolhatnak sebészi beavatkozás előtt, hanem egyre élethűbb modellekkel „szimulálhatják le” az operációt. Az új modell különlegessége, hogy a két kutató komplexitásra törekedett, és ezért a szervek körüli csontokat, zsírrétegeket, izomszöveteket, sőt, a kapcsolódó szerveket is igyekeztek utánozni.