HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Hadrianus, a robot-kőműves

ferenck 2016.07.28. 11:30

Az ausztrál Fastbrick Robotics Hadrian 105 gépe óránként 225 téglát képes lerakni. Egy ember fél nap alatt tenné meg ugyanezt, és 105 csak a kezdet, mert a cég soron következő masinája, a fejlesztés alatt álló Hadrian X állítólag sokkal gyorsabb lesz: ezer tégla/óra sebességre kalibrálják.

hadrian.jpg

A téglákat nem a robot nyomtatja, viszont mégis additív gyártógép, mert számítógépes tervezés utasításait követve, rétegről rétegre dolgozik. Az anyag összeszedésétől az elhelyezésig minden automatizált. A téglákat szállítószalagról szedi össze, munkáját lézeres rendszer irányítja. Emberi kéz fizikai beavatkozására csak az összes tégla lerakását követően, más anyagok használata során van szükség.

hadrian0.jpg

A rendszer gyorsabb, olcsóbb, mint a humán munkaerő vagy más gépek, emellett biztonságos, és kevesebb a hulladék. A robotkar ráadásul bármilyen méretű téglával elboldogul.

 

Címkék: robot épület épületnyomtatás

7 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr458918700

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

cenzurázdcsak (törölt) 2016.07.29. 10:30:25

@ANOka:
Ha ennyire nem értesz hozzá, miért kell beleokoskodni?
'malter' nem létezik az építőiparban, amiről te beszélnél, azt falazóhabarcs néven ismerik.
A gép, ahogy nézem, egy 'új' (sok éves) megoldást használ, ami habarcs helyett egyfajta ragasztót ken rá, sokkal kevesebb mennyiségben, kevesebb fugahézaggal, azaz jobb illeszkedéssel.

cönde 2016.07.29. 10:44:22

@cenzurázdcsak: csak újabb okoskodásként: a darab téglák kérdésére nem reagáltál, pontosan nekem is ezek a kérdések jutottak eszembe. és az a ragasztó biztos jó dolog, de hogy egy vékony réteg hogy tölti ki a nem miliméter pontosan illeszkedő hézagokat, aztat nem igazán értem. Magyarázd el kérlek!

cenzurázdcsak (törölt) 2016.07.29. 14:40:46

@cönde: szia, én is csak úgy idetévedtem, a féltéglás részt nem tudom. A vékony réteg azért tölti ki a nem milliméter pontosan illeszkedő hézagokat, mert a tégla felülete csiszolva van, ezért a hézagok milliméter pontosan illeszkednek egymáshoz. Vágod? Mert ők igen:D
Valami ilyesmire gondolj: wienerberger.hu/epitesteglabol/el%C5%91ny-a-kivitelez%C5%91n%C3%A9l-el%C5%91ny-az-%C3%A9p%C3%ADttet%C5%91n%C3%A9l

Trisi · www.alphawing.hu 2016.07.29. 14:41:24

@cenzurázdcsak: ez a ragasztó csupán a függőleges élekről hiányzik ha jól látom, márpedig a téglák közt van egy centis rés lazán. Szellős lesz az a fal ez tuti.

Ablak nem is kell?
Ha mondjuk két fajta méretű téglával dolgozna akkor lehetne számolni az ablak behelyezésével is.

cenzurázdcsak (törölt) 2016.07.29. 14:44:03

@Trisi: Ez csak egy demó, de a video végén látszik ahogy felteszik a munkások az áthidaló elemet a nyílás tetejére.
A függőleges élek furcsák, gondolom ezért nem épít még igazi házakat :D

pushup 2016.07.29. 19:12:22

@cenzurázdcsak: legyél már olyan drága és mutasd már meg (perc:másodperc), hogy hol kenik a ragasztót?

mert én is inkább azt mondanám, hogy ez egy demó, ami oda teszi a téglát, ahova kell. a következő probléma (habarcs, ragasztó) majd később lesz megoldva
süti beállítások módosítása