Sok fejlődő országban kevés az időjárás-megfigyelő állomás, ráadásul az a kevés is elavult, rossz állapotban van. Nincs elég pénz műszerek felújítására, törött alkatrészek pótlására. Mindez azzal a következménnyel jár, hogy a helyiek kevés vagy semmilyen információt, előrejelzést nem kapnak közelgő viharokról, természeti katasztrófákról.
Sok más hasonló eset mintájára – a szűkös anyagi erőforrások miatt – ebben az esetben is a 3D nyomtatás tűnik az ideális megoldásnak. 2015-ben több nemzetközi szervezet fogott össze a probléma orvoslására. Célként tűzték ki, hogy egyrészt növeljék a fejlődő országokban lévő állomások számát, másrészt a minőségüket is. A célt olcsó nyomtatott alkatrészekkel igyekeznek megvalósítani. Alkatrészek meghibásodásakor természetesen a helyettesítés is 3D nyomtatással történik.
Nem egész egy év elteltével megkezdte működését a Zambiában felépített első öt állomás. Esőről, hőmérsékletről és más jelenségekről gyűjtik és továbbítják az adatokat. A zambiai meteorológiai szolgálat átvállalta a projekt folytatását, és összesen száz állomást épít az országban.