A médiaművész Joe Crossley különleges nyomtatott formákat, három „hangsejtet” tervezett a 23 napos Vivid Sydney „fény, zene és ötletek” fesztiválra. Az újrahasznosított vizespalackokból printelt szerkezetek a Sydney Operaházból az épület előterébe sugározzák a muzsikát.
A három faszerű szerkezetből álló méretes audiovizuális installációt Ausztrália legnagyobb 3D printerén készítették, a munkába kaliforniai 3DP specialisták is besegítettek.
A hangsejtekben lévő és az Intel Közvetítőstúdiójával (az operaház Grammy díjnyertes stúdiójával) optikai összeköttetésben álló hangszórók biztosítják, hogy az arra járók kint is valósidőben élvezhessék az élőzenét. A stúdió továbbítja az audioanyagot, a „hangsejtek” pedig még a szünetekben is „muzsikálnak”: a közönség az ausztrál Ta-Ku zenéjét hallja, míg a képanyagot Sam Price szolgáltatja.
A hangra reagálva beindul a „hangsejtek” LED-hálózata is, különleges fényekkel világítva meg az installációt.
Az immerzív élmény hatására a hely közösségi térré, kvázi-táncszínpaddá alakul át. Az idei Vivid május 27-én kezdődött, és június 18-ig tart. A „hangsejtek” este 6 és 11 között aktívak.