Az elmúlt években Szingapúr meghatározó tényezővé vált a 3D nyomtatásban (is). A helyi kormány egy sor innovatív programmal támogatja a kiforróban lévő technológiákat, köztük értelemszerűen a 3DP-t is.
Februárban különleges fejlett gyártótechnológiai képzőtanfolyamokat indítottak több iparág képviselői számára, hogy a különféle új eljárásokat sikeresen integrálják a gyártási folyamatba.
Az additív gyártás területét jellemző innováció legújabb állomása a Nanyang Műszaki Egyetemen (NTU) elindított 3DP Központ, kategóriájában az első a városállamban.
A központ eleinte kutatásfejlesztésekre és ipari szabványok kidolgozására (gép- és anyagbiztonság, végtermékek tesztelése stb.) összpontosít. A kivitelezés nagy részét a Nemzeti Kutatási Alapítvány finanszírozta, a szervezet a következő tíz évben 42 millió szingapúri dollárral (kb. 30,7 millió USD) támogatja az ottani munkát. Más kormányzati ügynökségek és ipari partnerek összesen 41 millióval (kb. 30 millió USD) szintén segítik a központot, amely május 17-én nyitotta meg kapuit. S. Iswaran, kereskedelmi és ipari miniszter az ünnepélyes megnyitón elmondta, hogy „a 3DP hobbitevékenységből különféle iparágakban vált nagyon gyorsan működő gyártási alternatívává.”
A 17 kutatót teljes munkaidőben, és mellettük 85 PhD-hallgatót is alkalmazó központot a 3DP-szakértő Chua Chee Kai professzor vezeti. A megnyitón egy sor partnercéget is bemutattak. Jelenleg betonszerkezetek printelését vizsgálják.
Nincs kétség afelől, hogy az új központtal és más kezdeményezésekkel Szingapúr nagyon komoly szerephez jut a folyamatosan növekvő 3DP szektorban, amelyet a Kutatás, Innováció és Vállalkozás 2020 tervezetben az egyik legelőremutatóbb gyártótechnológiaként definiáltak.