„A mezőgazdaság hihetetlenül szofisztikált iparággá, tech-rajongók álommunkájává vált. Ne csodálkozzunk, hogy a Google-féle cégek komoly érdeklődést mutatnak a szektor iránt” – nyilatkozta Charlie O’Brien, az amerikai Felszerelésgyártók Szövetségének alelnöke.
A 3D nyomtatás az iparágat alapvetőn megváltoztató technológiák egyike. A felszerelésgyártók a 3D modellezést, printelést ugyanúgy használják munka közben, mint a robotikát. O’Brien szerint a 3DP sokat segít a farmereken is: igényeiknek megfelelően és helyben nyomtathatnak gépalkatrészeket.
kisgazdálkodók is saját hasznukra alkalmazhatják az új technológiákat, amelyek régebben inkább a tömegtermelést jelképezték, de a 3D nyomtatásnak, drónoknak és robotoknak köszönhetően már sokkal személyesebbek. Ezzel együtt nem könnyű mezőgazdáknak eladni őket.
Míg a mezőgazdaság korábbi fejlődése gyakran a környezet kárára ment, addig a mostani „intelligens” technológiákkal a negatív környezeti hatások is csökkenthetők. Az adatalapú alkalmazásokkal a farmerek sokkal jobban informáltak, mint eddig bármikor. Érzékelők, drónok és más szerkezetek pontos és megbízható információkat gyűjtenek a talajról, időjárásról, vegyszerekről stb. Az új információkkal nő a termelékenység, csökkennek a káros hatások.
Mindezek hatására új munkahelyek teremtődnek, és mivel napjaink átlagfarmere nem rendelkezik kielégítő IT-ismeretekkel, mérnökökre, fejlesztőkre és más szakértőkre van szüksége az iparágat megváltoztató alkalmazások bevezetésekor.